პროექტის ფარგლებში, ბანკმა დაგეგმა დარეგისტრირებული პირველი 50 კლიენტისთვის გადაეცა საჭიროებებზე მორგებული საჩუქრები. სასაჩუქრე პაკეტები აერთიანებდა ისეთ სერვისებს, როგორიცაა ლოგოსა და კორპორაციული სტილის, სოციალური მედიის არხებისა და ვებგვერდის მომზადება.
OneSoft აქტიურად მუშაობს ბიზნესპროცესების სისტემატიზებული მართვის განვითარებასა და კომპანიებისთვის პროგრამული გადაწყვეტების ხელმისაწვდომობის გაზრდაზე. ამიტომ, Covid-19-ით გამოწვეული ეკონომიკური კრიზისის საპასუხოდ, OneSoft-მა გამოთქვა მზადყოფნა მცირე და საშუალო ბიზნესის ხელშესაწყობად, რომ სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, სრულიად უსასყიდლოდ ან 50%-იანი თანადაფინანსებით, შეეთავაზებინა კომპანიებისთვის ერთიანი პროგრამა ERP Standard-ი მენეჯერული და ბუღალტრული აღრიცხვისთვის.
კომპანია თიბისიმ, პროექტით „თიბისი შენთვის“, ბიზნესის ხელშეწყობა დიჯიტალ ტრანსფომაციითა და სესხების გადავადებით გადაწყვიტა. დიჯიტალ ტრანსოფრმაციის მიმართულებით ჩატარდა რამდენიმე აქტივობა, რომელშიც თიბისის ჯგუფის კომპანიები ჩაერთნენ.
ACT-ის სოციალური პასუხისმგებლობის პროექტი _ ვებსაკონსულტაციო პლატფორმა, რომელიც ACT-ის გუნდმა COVID-19 პანდემიის გამო მსოფლიოში და საქართველოში შექმნილი რთული ვითარებიდან გამომდინარე შექმნა, რათა მხარი დაუჭიროს ერთ-ერთ ყველაზე მოწყვლად სფეროს – მცირე და საშუალო ბიზნესს. პლატფორმა დღემდე ფუნქციონირებს.კოდის წინადადება - UBG-ის სოციალური პასუხისმგებლობა.
Quickstart-ი ციფრული სააგენტო Quick-ის პლატფორმაა, რომელიც კომპანიის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში შეიქმნა. მისი მიზანი სტარტაპებისა და მცირე ბიზნესის წარმომადგენლებისთვის ციფრული ტექნოლოგიების შესაძლებლობების შესახებ ინფორმაციის უსასყიდლოდ მიწოდება და ამ მიმართულებით პირველი ნაბიჯების გადადგმაში ხელშეწყობაა.
სოციალური პასუხისმგებლობის პროექტი აუდიტორულმა კომპანიამ „კრესტონ პაპიაშვილი“ 2020 წლის 20 მარტს დაიწყო - შექმნა ბუღალტერიისა და აუდიტის სფეროში მოღვაწე პრაქტიკოსებისთვის განკუთვნილი საგანმანათლებლო სივრცე Kreston Papiashvili Education Space, სადაც ჯგუფის წევრებისათვის საინტერესო საკითხებზე უფასო ვებინარები იმართება
პანდემიის დასაწყისში გამოჩნდა, რომ მცირე ბიზნესის უმრავლესობა არ იყო მზად დისტანციურ სერვისებზე გადასასვლელად და პრობლემა ექმნებოდათ მომხმარებელთან კომუნიკაციისას. ამ გამოწვევების გამკლავებაში დასახმარებლად და სტარტაპების განვითარების ხელშეწყობის მიზნით „ევროპაბეთმა“ ციფრული რეკლამით დაინტერესებულ მცირე ბიზნესს პოპმედიის სარეკლამო სივრცე უფასოდ დაუთმო.
„ეფეს საქართველომ“, როგორც მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობის მქონე კომპანიამ, გადაწყვიტა პრიორიტეტები განესაზღვრა და შეძლებისდაგვარად დახმარებოდა პარტნიორი სექტორების წარმომადგენლებს, კერძოდ: სარესტორნო ბიზნესში დასაქმებულ პირებს, მუსიკოსებს და საზოგადოების სხვადასხვა მოწყვლად ჯგუფს. პროექტის განხორციელება დაიწყო 2020 წლის მარტში და დღემდე გრძელდება.
„საქართველოს ბანკმა“, როგორც ქვეყნის ერთ-ერთმა წამყვანმა ფინანსურმა ინსტიტუტმა, ბიზნესის მხარდასაჭერად შექმნა ონლაინპლატფორმა argacherde.ge. პროექტის მიზანია Covid-19-ით გამოწვეული პანდემიის პერიოდში ხელი შეუწყოს ბიზნესსექტორს, დაეხმაროს მას ფინანსური ზიანის შემცირებასა და თანამშორმლების შენარჩუნებაში. გაზარდოს საკუთარი ცნობადობა პოტენციურ მომხმარებლებში და ჰქონდეს მოტივაცია, რომ არ გაჩერდეს.
კრიზისის დაწყებიდან სულ რამდენიმე კვირაში, მიმდინარე წლის აპრილში, ბიზნესის მხარდასაჭერად „ბიდიომ“დაიწყო ნაცნობი თემების ახლებურად დანახვის კამპანია Rethink-ი, რომლის მიზანია სხვადასხვა სექტორში მოქმედ, განსხვავებული მასშტაბის კომპანიებს დაეხმაროს წარმატებით გადაეწყონ ახალ რეალობაში და შეიმუშაონ სწორი ბიზნესსტრატეგიები.
აუდიტორული კომპანია GAC-ის განხორციელებული პროექტის მიზანი იყო ქალი მეწარმეების დახმარება და მათთვის უსასყიდლოდ 1 აპრილამდე წლიური საშემოსავლო დეკლარაციის ვალდებულების წარსადგენად მომზადება. დეკლარაციის წარდგენა სავალდებულოა ყველა მეწარმისთვის. პროექტის განხორციელება დაიწყო 2020 წლის 14 მარტს.

OneSoft is actively working on development of systematic management of businesses and enhancing companies’ access to software decisions, therefore in response to the Covid-19 related economic crisis, within the scope of social responsibility OneSoft expressed its willingness to support small and medium business free of charge or offer a united program on a 50% co-funding term to the companies for ERP Standard management and book-keeping accounting.
Right after Covid-19 pandemic outbreak Terabank performed a survey to determine demand; the survey revealed the requirements of their business clients. The project started on July 6, 2020 and ended on November 15, 2020. Under the project scheme, the bank initiated delivery of gifts according to specific needs for the first 50 registered clients. The offered gift packages contained services such as design of logo and corporate style, social media channels and website.
In a few weeks after the crisis had emerged, namely in April 2020, for the purposes of supporting business sector BDO initiated ‘Rethink’ campaign to give a new glance to the well-known themes. The campaign was intended to assist various size companies operating in different sectors to successfully adjust to the new reality and develop correct business strategies.
Efes Georgia, as a company with high social responsibility decided to specify the priorities and provide any possible assistance to representatives of partner sectors, such as: individuals employed in restaurant businesses, musicians and other vulnerable groups of the society. The project commenced in March 2020 and still continues.
At the start of the pandemic, it turned out that most small businesses were not prepared to switch to provision of remote services and they were facing problems in their communication with the customers. To provide assistance in dealing with this issue and to facilitate development of start-ups, Europebet provided a pop-media advertisement space free of charge to small businesses who were interested in digital advertising.
Bank of Georgia as one of the country’s leading financial institution created an online platform – argacherde.ge, to support business sector. The purpose of the project is to provide support to business sector during Covid-19 pandemic, assist them to minimize financial damage and retain employees, increase awareness among their potential customers and provide motivation to continue functioning.
The company initiated social responsibility project on March 20, 2020 when it created Kreston Papiashvili Education Space for practitioners involved in book-keeping and auditing activities, where free webinars on the issues interesting to the group members were/are held. Themes for the broadcasted webinars are selected according to the interests of the field members.
Quickstart digital agency is the platform of Quick, which was created under the company corporate social responsibility plan. Its purpose is to provide free information on capacities of digital technology to start-up and small business representatives and assist them in taking the first steps in this direction. By this project Quick team is taking responsibility to reduce the damage through which small businesses are going during the pandemic by way of sharing their knowledge.
TBC through its project ‘TBC for You’ decided to support business in digital transformation and loan deferment. With respect to digital transformation, several activities involving TBC group companies were performed.
ACT STRATEGIST is a social responsibility project – a web consulting platform of the research and strategic consulting company ACT. ACT team developed this project to support one of the most vulnerable sectors – small and medium business - due to the complicated circumstances emerging worldwide and in Georgia during Covid-19 pandemic; the project is still in progress