ეფეს საქართველო - სს "ლომისი“
„ეფეს საქართველომ“, როგორც მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობის მქონე კომპანიამ, გადაწყვიტა პრიორიტეტები განესაზღვრა და შეძლებისდაგვარად დახმარებოდა პარტნიორი სექტორების წარმომადგენლებს, კერძოდ: სარესტორნო ბიზნესში დასაქმებულ პირებს, მუსიკოსებს და საზოგადოების სხვადასხვა მოწყვლად ჯგუფს. პროექტის განხორციელება დაიწყო 2020 წლის მარტში და დღემდე გრძელდება.
ჩატარებული აქტივობების შედეგად, სამუშაოს გარეშე დარჩენილმა 500-მდე ბარმენმა მიიღო ფინანსური დახმარება.
კომპანიის ბრენდ „ქარვის“ სახელით, 2020 წლის მარტიდან დაიწყო კამპანია „განიქარვე შინ“, რომელიც მიზნად ისახავდა ქართველი არტისტების (მომღერლები, ინსტრუმენტალისტები, დიჯეები) დახმარება-წახალისებას. კამპანიის ფარგლებში, ხმის ჩამწერი სტუდია „ლენო რექორდსთან“ პარტნიორობით, ჩატარდა ონლაინკონცერტების სერია, რომელიც „ქარვის“ ფეისბუქგვერდის მეშვეობით პირდაპირ რეჟიმში გადაიცემოდა.
კომპანიამ სპონსორობა გაუწია ონლაინ „მუსიკალურ გაკვეთილებს“, სახლში მყოფი მუსიკის მოყვარულებისთვის.
ბრენდ „ქარვის“ გვერდზე, რადიო „მუტანტის“ დახმარებით, დღემდე გადაიცემა ქართველი დიჯეების სესიები.
აღნიშნული ინიციატივები კომპანიამ განახორციელა „საქართველოს ბარმენთა ასოციაციასთან“ და ხმის ჩამწერი სტუდია „ლენო რექორდსთან“ თანამშრომლობით.
კამპანიის ფარგლებში ჩატარდა მუსიკალური კონკურსი დამწყები მუსიკოსებისთვის, 10 საუკეთესო ვიდეო გააზიარეს „ქარვის“ სოცმედიის გვერდებზე, დაფინანსდა რეკლამა. სამი გამარჯვებულის პროფესიონალური ჩანაწერისა და ვიდეოკლიპის გაკეთება უზრუნველყო „ქარვამ“.

Efes Georgia, as a company with high social responsibility decided to specify the priorities and provide any possible assistance to representatives of partner sectors, such as: individuals employed in restaurant businesses, musicians and other vulnerable groups of the society. The project commenced in March 2020 and still continues.
As a result of the measures taken: up to 500 barmen who had lost their jobs received financial aids;
Under the name of the company brand - Karva, the campaign Get Cured at Home was launched in March 2020. It was intended to assist/encourage Georgian showmen and show women (singers, musicians, DJs). In collaboration with Leno Records studio, a series of online concerts were organized which were live broadcasted on Karva Facebook page.
The company sponsored online music lessons for the music-lovers staying at home.
The site of Karva with help of Mutanti radio still keeps broadcasting Georgian DJs sessions.
The above-mentioned initiatives were implemented in cooperation with Georgian Barmen Association and Leno Records studio.
The campaign also included a musical contest for beginner musicians; 10 best videos were shared on Karva’s social media webpages and advertisement was funded. Karva gifted three winners with professional records and video. Overall, the campaign funded up to 50 musical and educational online events.