წლების წინ პროგრამული უზრუნველყოფის ტესტირების სფეროს საქართველოში სერიოზული პრობლემები ჰქონდა. მათ შორის იყო არასაკმარისი დაფინანსება, პროფესიული უნარ-ჩვევების ნაკლებობა და აგრეთვე გაუცნობიერებლობა იმისა, რომ ტესტირება უმნიშვნელოვანესი რგოლია ხარისხიანი, გამართული პროგრამული უზრუნველყოფის მიწოდების პროცესში.
PwC-ისთვის, როგორც მთელ მსოფლიოში, ისე საქართველოში, თანამშრომლების კეთილდღეობა ბიზნესსტრატეგიისა და კორპორაციული კულტურის პრიორიტეტული კომპონენტია. PwC-ის საერთაშორისო და რეგიონული ინიციატივები მიზნად ისახავს თანამშრომლების ჩართულობის და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას, სამუშაოსა და პირადი ცხოვრების ბალანსზე ზრუნვას, უსაფრთხოების, გამჭვირვალობის, თანასწორობის უზრუნველყოფას და სტანდარტული სარგებლის კომპლექსური პაკეტის შეთავაზებას.
PSP 30 წელია ზრუნავს საქართველოს მოქალაქეთა ჯანმრთელობასა და სილამაზეზე. კომპანიაში დასაქმებულია 5000-მდე თანამშრომელი, რომელთა პროფესიული ცოდნისა და უნარების უწყვეტ განვითარებას 20 წლის წინ დაარსებული PSP აკადემია ემსახურება.
შპს „ზღაპარს“ წლების განმავლობაში არაერთხელ დაუსაქმებია შშმ პირები, თუმცა ამას არ ჰქონია სტაბილური ხასიათი. შშმ პირებს უჭირდათ გუნდთან და გარემოსთან ადაპტირება და, შესაბამისად, დასაქმებას დროებით საქველმოქმედო საქმიანობად აღიქვამდნენ.
„თეგეტას“ პრიორიტეტია თანასწორი და არადისკრიმინაციული ორგანიზაციული კულტურის დამკვიდრება, მრავალფეროვანი, ინკლუზიური და ოჯახთან თავსებადი გარემოს შექმნა. „თეგეტა“ აღიარებს, რომ თანამშრომლები მისი ყველაზე მნიშვნელოვანი რესურსია და მიზნად ისახავს იყოს კომპანია, რომელშიც დასაქმებული ადამიანები უსაფრთხოდ, დაფასებულად და ბედნიერად იგრძნობენ თავს.
„კრედო ბანკის“ პრიორიტეტია თანამშრომელთა კეთილდღეობასა და განვითარებაზე ზრუნვა. ბანკში დანერგილია შიდა დაწინაურების პოლიტიკა, რაც ამა თუ იმ ვაკანსიის შევსებისას, პირველ რიგში, არსებული თანამშრომლების ინტერესის დაკმაყოფილებას გულისხმობს. თუმცა, ვაკანსიის დასაკავებლად თანამშრომლებს ხშირად აკლიათ ბიზნესპროცესების მართვასთან დაკავშირებული თეორიული ცოდნა და სწორედ ამ პრობლემის მოგვარებისა და გრძელვადიანი დადებითი შედეგების მიღების მიზნით ბანკში დაინერგა პროექტი „სტრატეგიული მენეჯმენტი“.
„ფინოსთვის“ თანამშრომლებთან გრძელვადიანი ჯანსაღი ურთიერთობის შენარჩუნება პრიორიტეტია. იმისთვის, რომ ფინოელებს თავი უკეთ ეგრძნოთ და ეგრძნოთ მხარდაჭერა, შეიქმნა „ბედნიერების კომიტეტი“ – თანამშრომლების გუნდი, რომელიც ზრუნავს ფინოელების ემოციურ, ფსიქოლოგიურ და ფიზიკურ კეთილდღეობაზე.
კომპანიის მთავარი მიზანი იყო და არის გუნდის წევრების კეთილდღეობაზე, ზრდასა და განვითარებაზე ზრუნვა, კორპორაციული ეთიკის განვითარება და საუკეთესო დამსაქმებლის სტატუსის მოპოვება. კომპანიის მფლობელობაშია სამი სასტუმრო – ბორჯომში, წყალტუბოსა და თბილისში, რომლებშიც ჯამურად 300 ადამიანია დასაქმებული.

Caring for the welfare and development of employees is a priority of Credo Bank. The internal promotion policy has been introduced in the bank, which implies firstly satisfying the interest of the existing employees when filling vacancy. However, employees often lack theoretical knowledge related to managing business processes to fill a vacancy.
The main goal of the company was and is to take care of the well-being, growth and development of team members, develop corporate ethics and gain the status of the best employer. The company owns three hotels - in Borjomi, Tskaltubo and Tbilisi, in which a total of 300 people are employed.
Several years ago, Georgia's software testing domain faced significant challenges, including deficiencies in training, funding, and a lack of recognition for the crucial role of software testing in delivering operational software. Hence, Exactpro’s primary focus has been to establish lifelong educational opportunities that bridge gaps and cultivate talent in the field of software testing.
Maintaining long-term healthy relationships with employees is a priority for Fino. To ensure that employees feel supported and valued, a "Happiness Committee" was established. This team of employees is dedicated to care about the emotional, psychological, and physical well-being of their colleagues.
Over the years, LLC Zgapari has employed people with disabilities, although this arrangement lacked stability.
PwC Georgia, as the part of the global organization, prioritizes employee wellbeing as a core component of its business strategy and corporate culture. PwC’s global and regional initiatives are aimed at fostering employee engagement, promoting professional development, supporting work-life balance, ensuring safety, transparency, equality and providing comprehensive benefits.
PSP has been dedicated to care about the health and beauty of Georgian citizens for 30 years. With approximately 5,000 employees, the company prioritizes the continuous development of their professional knowledge and skills, which is upheld by the PSP Academy, established 20 years ago.