„კრედო ბანკის“ პრიორიტეტია თანამშრომელთა კეთილდღეობასა და განვითარებაზე ზრუნვა. ბანკში დანერგილია შიდა დაწინაურების პოლიტიკა, რაც ამა თუ იმ ვაკანსიის შევსებისას, პირველ რიგში, არსებული თანამშრომლების ინტერესის დაკმაყოფილებას გულისხმობს. თუმცა, ვაკანსიის დასაკავებლად თანამშრომლებს ხშირად აკლიათ ბიზნესპროცესების მართვასთან დაკავშირებული თეორიული ცოდნა და სწორედ ამ პრობლემის მოგვარებისა და გრძელვადიანი დადებითი შედეგების მიღების მიზნით ბანკში დაინერგა პროექტი „სტრატეგიული მენეჯმენტი“.
პროექტის ფარგლებში შეიქმნა ორსაფეხურიანი სასწავლო პროგრამა, რომელიც აერთიანებდა მარკეტინგის, ფინანსების, სტრატეგიული და საოპერაციო მართვის, მეწარმე ლიდერობის და ბიზნესქოუჩინგის კურსებს. პროგრამის კურსებს უძღვებოდნენ თავისუფალი უნივერსიტეტიდან და საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტიდან მოწვეული მაღალკვალიფიციური ლექტორები. პროექტს უმასპინძლა „კრედო აკადემიამ“ – კამპუსის ტიპის დაწესებულებამ, რომელიც „კრედო ბანკის“ თანამშრომლებს უწყვეტი სწავლის შესაძლებლობით უზრუნველყოფს 2017 წლიდან.
სტრატეგიული მართვის პროექტმა მნიშვნელოვანი შედეგი გამოიღო, პირველ რიგში, თანამშრომლების განვითარებისა და კარიერული წინსვლის თვალსაზრისით; პროგრამაში ჩართული 98 მენეჯერიდან 22 დაწინაურდა. ამავდროულად, კვალიფიკაციის ამაღლების შედეგად, თანამშრომლებს უჩნდებათ დასაქმების უკეთესი შანსები არა მხოლოდ ორგანიზაციის შიგნით, არამედ, ზოგადად, საფინანსო სექტორში. პროექტის მსვლელობისას მიღებული ცოდნის ერთმანეთისთვის გაზიარება, ჯგუფური სამუშაოების შესრულება და წარდგენა ბანკის ტოპმენეჯმენტისთვის ხელს უწყობდა უკუკავშირის მიღებისა და გაცემის კულტურის გაუმჯობესებას, ახალი იდეების წარმოქმნას და განხილვას, საბოლოო ჯამში კი – ცოდნის ხარისხის ამაღლებას.
აღსანიშნავია, რომ ბანკმა გადააჭარბა 2023 წელს დაგეგმილ მოგების მაჩვენებელს. პროექტი ნამდვილად ერთ-ერთი ხელშემწყობი პირობაა ასეთი წარმატებისა, რადგან თანამშრომლების განვითარებაზე ზრუნვა აძლიერებს ორგანიზაციულ კულტურას, პოზიტიურ ზეგავლენას ახდენს ადამიანების მოტივაციაზე, პროდუქტიულობასა და ლოიალობაზე. ყველაფერთან ერთად, კომპანია, როგორც დამსაქმებელი, უფრო მიმზიდველი ხდება კვალიფიციური კადრებისთვის.
2024 წლისთვის „კრედო ბანკში“ კვლავ გაგრძელდება და ამჯერად სამ ეტაპად განხორციელდება „სტრატეგიული მართვის“ პროექტი.

Caring for the welfare and development of employees is a priority of Credo Bank. The internal promotion policy has been introduced in the bank, which implies firstly satisfying the interest of the existing employees when filling vacancy. However, employees often lack theoretical knowledge related to managing business processes to fill a vacancy. In order to solve this problem and obtain long-term positive results, the project "Strategic Management" was introduced in the bank.
Within the framework of the project, a two-level training program was created, which combined marketing, finance, strategic and operational management, entrepreneurial leadership, and business coaching courses. The courses of the program were led by highly qualified lecturers invited from the Free University and the Institute of Public Affairs. The project was hosted by Credo Academy - a campus-type institution, which since 2017 has been providing lifelong learning opportunities for Credo Bank employees.
The strategic management project yielded significant results, particularly in terms of employee development and career advancement. Out of 98 managers involved in the program, 22 were promoted. Simultaneously, through qualification improvement, employees have enhanced prospects for employment not only within the organization but also within the financial sector as a whole. Mutual sharing of knowledge acquired during the project, engagement in group work, and presenting findings to the top management of the bank fostered an improved culture of giving and receiving feedback, generation, and discussion of new ideas, ultimately enhancing the quality of knowledge.