ბანკის შიდა კომუნიკაციების მიმართულების და HR ბიზნესპარტნიორის ერთობლივი ძალისხმევით შემუშავდა პროექტი „BB ერთობა“, რომელიც მიზნად ისახავდა თანამშრომელთა ჩართულობის და მოტივაციის ამაღლებას, გუნდური სულისკვეთებისა და ლოიალობის გაძლიერებას.
პროექტის ფარგლებში განხორციელებული თანამშრომელთა ჩართულობის კამპანიები მოიცავდა თემატურ სემინარებში, კონკურსებში, შეხვედრებსა და მასტერკლასებში მონაწილეობას, შიდა და გარე სპორტულ ჩემპიონატებზე ასპარეზობას, თეატრალურ დადგმებზე დასწრებას, საქველმოქმედო ინიციატივებში ჩართვას, საიუბილეო თარიღებისა და დღესასწაულების აღნიშვნას. გამჭვირვალობის და ინფორმირებულობის უზრუნველყოფის მიზნით შეიქმნა და ამუშავდა სხვადასხვა დონის რეგულარული საინფორმაციო შეხვედრების სქემა. თანამშრომელთა წარმოჩენის და აღიარების მიზნით მოეწყო პირადი სამოტივაციო შეხვედრები ბანკის ტოპ-მენეჯმენტთან, წარმატებული პროექტების საზეიმო აღნიშვნები, ბანკში მომუშავე ადამიანების ვიდეოისტორიების გაზიარება, წარმატებული და სტაჟიანი თანამშრომლების დასაჩუქრება და სხვა.
პროექტის შედეგად გაუმჯობესდა თანამშრომლების კმაყოფილების ხარისხი, გაიზარდა მათი პროდუქტიულობა და კომპანიის მიმართ ლოიალობა; წინა წელთან შედარებით, თანამშრომლების გადინების მაჩვენებელი 7%-ით შემცირდა. პროექტი ხელს უწყობს ბაზისბანკში უსაფრთხო, თანასწორი და ინკლუზიური სამუშაო გარემოს შექმნას, რომელშიც თანამშრომლების საჭიროებები პრიორიტეტულია, ხოლო ერთ გუნდად მუშაობა – სასიამოვნო. სამომავლოდ, თანამშრომლებისგან მიღებულ უკუკავშირზე დაყრდნობით, დაგეგმილია პროექტის განახლება და გაფართოება.
ბაზისბანკი მუდმივად ზრუნავს თანამშრომელთა კეთილდღეობაზე და ზემოთ ჩამოთვლილი საპროექტო აქტივობების გარდა, რიგ სხვა წამახალისებელ ინიციატივებსა და შეღავათებს სთავაზობს; მათ შორისაა სრულად დაფინანსებული სამედიცინო დაზღვევა, 6-თვიანი ანაზღაურებული დეკრეტული შვებულება, სწავლის დაფინანსება, ჰიბრიდული სამუშაო რეჟიმი, სტაჟიანი თანამშრომლების დაჯილდოება და მრავალი სხვა.

With the joint efforts of the bank's internal communications department and the HR business partner, the project "BB unity" was developed, which aimed to increase the involvement and motivation of employees, as well as to strengthen team spirit and loyalty.
The employee engagement campaigns implemented within the project included participation in thematic seminars, competitions, meetings, and master classes; competing in internal and external sports championships; attending theatrical productions; involvement in charity initiatives; and celebrating anniversaries and holidays. To ensure transparency and awareness, a scheme of regular information meetings at different levels was created and implemented. To introduce and recognize employees, personal motivational meetings with the bank's top management, ceremonial celebrations of successful projects, sharing of video stories of people working in the bank, and awarding successful and seasoned employees, among other initiatives, were organized.
As a result of the project, the level of employee satisfaction improved, their productivity and loyalty to the company increased. Compared to the previous year, the rate of employee turnover decreased by 7%. The project contributes to the creation of a safe, equal, and inclusive work environment in Basisbank, prioritizing the needs of employees and making teamwork enjoyable.
In the future, based on the feedback received from employees, there are plans to update and expand the project.
Basisbank constantly cares about the welfare of its employees and, in addition to the project activities listed above, offers a number of other encouraging initiatives and benefits. These include fully funded medical insurance, 6-month paid maternity leave, tuition funding, hybrid working arrangements, rewards for senior employees, and much more.