ცნობილი მხატვრის, ქართული მოდერნიზმის ერთ-ერთი ფუძემდებლის, დავით კაკაბაძის 130 წლისთავის აღსანიშნავად „თიბისი ბანკმა“, დავით კაკაბაძის ფონდთან პარტნიორობით, მასშტაბური პროექტი წამოიწყო, რომელიც 2019 წლის მაისში „თიბისი გალერეაში“ კაკაბაძის მრავალმხრივი შემოქმედების რეტროსპექტული გამოფენით გაიხსნა.
„დიოს“ მიზანია გაეროს ქალთა ორგანიზაციისა (UN Women) და გაეროს გლობალური შეთანხმების (UNGC) ქალთა გაძლიერების პრინციპების დანერგვა კომპანიაში, საბაზრო ურთიერთობებსა და საზოგადოებაში.
კომპანია „დიო“ საკმაოდ დიდი ხანია თანამშრომლობს განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე ბავშვთა სარეაბილიტაციო ცენტრ „პირველ ნაბიჯთან“.
„ვიონი საქართველოს“ სოციალური პასუხისმგებლობის დიდ ნაწილს ციფრული განათლების ხელშეწყობაზე ზრუნვა შეადგენს. ამ მხრივ ერთ-ერთი გამორჩეული პროექტია ხანის აკადემიის კომპიუტერული პროგრამირების გაკვეთილების თარგმნა ქართულად.
კომპანია „ბიდიო“ უკვე წლებია თანამშრომლობს სხვადასხვა სამოქალაქო ორგანიზაციასთან. „ბიდიოსათვის“ განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია: სოციალურად დაუცველი ადამიანების მხარდაჭერა, მათთვის ნორმალური საყოფაცხოვრებო პირობების შექმნა, მათ ჯანმრთელობაზე ზრუნვა და მათთვის განათლების ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა.
კომპანია „ბიდიომ“ 2018 წელს დაიწყო არაფორმალური განათლების ცენტრის მოწყობა ხევსურეთში. აღნიშნული პროექტი ხორციელდება ორგანიზაცია `სამოქალაქო აქტივობების ცენტრთან (მედიარესურსი mtisambebi.ge)~ თანამშრომლობით.

To mark the 130th anniversary of the birth of Davit Kakabadze, a famous painter and founder of Georgian modernism, TBC Bank, in partnership with the Davit Kakabadze Foundation, launched a large-scale project which was inaugurated in May 2019 by opening a comprehensive retrospective exhibition of Kakabadze’s creative activity at TBC Gallery.
BDO started to furnish an informal education center in Khevsureti in 2018.
The project is being implemented in cooperation with the Civil Activity Center (media-resource mtisambebi.ge).
BDO has been cooperating with various civil society organizations for years. Support for socially disadvantaged persons, the creation of decent living conditions for them and ensuring their access to health and education services are among the topics that BDO highlights as particularly important.
DIO aims to implement the UN Women and United Nations Global Compact (UNGC) principles of the empowerment of women in the company, its market relationships and in society at large.
The DIO company has been long cooperating with First Step, a rehabilitation center for children with special needs.
Much of Veon Georgia’s social responsibility is focused on supporting digital education. One of its distinguished projects in this regard is the translation of the Khan Academy’s computer programming lessons into the Georgian language.