პროექტის მიზანია ბარისახოს თემის მოზარდებისათვის განათლებისა და განვითარებისათვის საჭირო რესურსების ხელმისაწვდომობა. პროექტი დაიწყო 2018 წლის დეკემბერში და დღესაც მიმდინარეობს.
არაფორმალური განათლების ცენტრისათვის ფართის გამოსანახად ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროსთან და ბარისახოში მდებარე სხვადასხვა შენობის მესაკუთრე კომპანიებთან გაიმართა ხანგრძლივი და რთული მოლაპარაკებები. საბოლოოდ, სამინისტრომ ცენტრისათვის გამოყო  100 მ2 ფართი გრძელვადიანი იჯარით. ხელშეკრულება დაიდება უახლოეს ხანში. ჩატარდება  ფართის რემონტი, ცენტრი აღიჭურვება ავეჯით, ტექნიკით, ფილმოთეკითა და ბიბლიოთეკით. ცენტრის გახსნა დაგეგმილია 15 ნოემბრამდე. ამისათვის „ბიდიომ“ გამოყო 11,200 ლარი.
ამოქმედების შემდეგ ცენტრში იგეგმება ტრენინგების, დისკუსიებისა და შეხვედრების გამართვა ახალგაზრდა ლიდერებთან. ასევე, ახალგაზრდებისათვის საინტერესო პროექტების შესამუშავებლად სამუშაო სივრცის დათმობა.
ცენტრის ამოქმედება ხელს შეუწყობს ფშავ-ხევსურეთში მცხოვრები 70 მოზარდის სამოქალაქო განათლებას, სამოქალაქო აქტივობებში ჩაბმასა და დასაქმებას.

The purpose of the project is to make education and necessary resources available for personal development to adolescents of the community of Barisakho. The project started in December 2018 and still ongoing.
Together with the Ministry of Economy and Sustainable Development, as well as with the companies possessing various buildings located in Barisakho, long and complex discussions took place to locate space for an informal education center. In the end, the Ministry provided a 100 m2 space under a long-term lease. A respective agreement will be concluded shortly. The space will be refurbished, equipped with furniture, necessary technology, a film-library and a library. The opening ceremony is planned to be organized by November 15. BDO allocated GEL 11,200.
After the commencement of its functioning, the center will host training sessions, discussions and meetings with young leaders. A working space will be provided to the youth to develop projects of their interest.
The operation of the center will support civil education of 70 young individuals residing in Pshav-Khevsureti, their involvement in civil activities and employment.