2017 წელს „თიბისი ბანკმა“ შეაფასა თავისი ავტოპარკის მონაცემები და საწვავის მოხმარება და აღმოჩნდა, რომ საწვავის საშუალო მოხმარება შესამჩნევად მაღალი იყო. შესაბამისად, მაღალი იყო გარემოზე ნეგატიური ზემოქმედებაც. კომპანიამ 2018 წლის განმავლობაში ეტაპობრივად განაახლა არსებული ავტოპარკის 70% და იგი ჩაანაცვლა ჰიბრიდული ტიპისა და ელექტრომობილებით, რამაც უკვე 2018 წლის ბოლოსთვის, 2017 წელთან შედარებით, მთლიანი საწვავის მოხმარება 13%-ზე მეტით შეამცირა.
კომპანია „დიოსთვის” პრიორიტეტია ჯანსაღი გარემო და ბუნებრივი რესურსების რაციონალური მოხმარება. კომპანიამ დაიწყო თანამშრომლობა ამერიკულ ფირმა „Guardian“-თან, რომელიც ქმნის უმაღლესი ხარისხის დაბალემისიურ მინა-პაკეტებს.
2019 წლის 5 ივნისს, გარემოს საერთაშორისო დღეს, პეპსიკომ წამოიწყო პროექტი სახელწოდებით “Go Green”, რომლის მიზანია ჯანსაღი გარემოს შექმნა, ენერგიის დაზოგვა და დაბინძურების შემცირება.
2018 წლის სექტემბერში წამოწყებული კამპანია “დღე მანქანის გარეშე” მიზნად ისახავს დედაქალაქის ქუჩების საცობებისგან განტვირთვას, ჰაერის დაბინძურების პრობლემისთვის საზოგადოების ყურადღების მიპყრობას, ცხოვრების ჯანსაღი წესის დამკვიდრებას და გარემოს გაჯანსაღებაზე ზრუნვას.
პაშა ბანკმა” პარტნიორებსა და თანამშრომლებს აღდგომის დღესასწაული, ტრადიციულად, გარემოსდაცვითი აქტივობით მიულოცა. სააღდგომოდ ბანკი შეუერთდა თბილისის საკრებულოს სამგორის რაიონის მაჟორიტარ დეპუტატ რევაზ სოხაძის კამპანიას „გაამწვანე ვარკეთილი“, რომლის ფარგლებშიც 100 მოზრდილი ძირი ნეკერჩხლის ხე და ელდარის ფიჭვი დარგო.
2018 წლის ივნისში “პროკრედიტ ბანკის” სათავო ოფისის სახურავზე დამონტაჟდა წვიმის წყლის შემგროვებელი სისტემა, რაც რამდენიმე მიზანს ემსახურებოდა: შენობის წყალმომარაგების ალტერნატიული, განახლებადი მეთოდის მეშვეობით გარემოზე ზემოქმედების შემცირებას, ბანკის თანამშრომლების, კლიენტებისა და ფართო საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებას წყლის რესურსების ეფექტიანი მოხმარების მნიშვნელობის შესახებ და ამ პრეცედენტის შექმნით ადამიანების საქმიან და ყოველდღიურ ცხოვრებაში „მწვანე”, ეკოლოგიურად რაციონალური მიდგომების წახალისებას.
კომპანია „რედიქსის“ მიზანი იყო საქართველოს მთიან რეგიონში საერთაშორისო სტანდარტების დაცვით სასტუმროს მშენებლობა, რომელიც მზის ენერგიაზე იმუშავებდა და ამით არა მხოლოდ შეამცირებდა უარყოფით ზეგავლენას ბუნებაზე, არამედ ხელს შეუწყობდა საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებას ენერგოეფექტურობისა და ბუნების დაცვის აუცილებლობაზე.
ბოლო მონაცემებით, საქართველოს მსხვილ ქალაქებში ჰაერის დაბინძურების მაჩვენებელი დასაშვებზე მაღალია. ამ დაბინძურების ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი წყარო მოშიშვლებული ნიადაგია, საიდანაც ქარის დროს ჰაერში დიდი რაოდენობით მტვრის ნაწილაკი იფრქვევა, მათ შორის, რიგი დაავადებების გამომწვევი აზოტის ოქსიდებიც.

In 2017, TBC Bank assessed its car fleet and fuel consumption data and found out that an average fuel consumption (100km/liter) was quite high. Consequently, in 2018, the company gradually renewed 70% of its car fleet, replacing it with hybrid cars and electric cars; this resulted in a 13% decrease in the total fuel consumption by the end of 2018 as compared to 2017.
For Dio, the priority is to promote a healthy environment and the rational use of natural resources. The company has partnered with the American firm, Guardian, to create high-quality low-emission glass units.
According to data, air pollution in big cities of Georgia exceeds permitted levels. A significant source of pollution is open land which, during winds, releases large amount of dust particles into the air, including toxic nitrous oxides causing various diseases.
Launched in September 2018, the A Day without a Car campaign aims to reduce traffic jams in the capital, draw public attention to the issue of air pollution, promote a healthy lifestyle and take care of the environment.
Pasha Bank has traditionally congratulated its partners and employees on the Easter holiday by implementing an environmental activity. At Easter, the Bank joined a campaign initiated by RevazSokhadze, a majoritarian MP in the Samgori district of Tbilisi, to make Green Varketili by planting 100 mature maple trees and Eldari pines (pinuseldarica).
In June 2018, the installation of a rain water collection system on the roof of ProCredit Bank’s head office served several goals: the provision of an alternative source of water supply for the building, the use of a renewable resource for reducing environmental impact, the raising of the awareness of the bank’s employees, customers and the general public on the efficient use of water resources and the creation of a precedent to stimulate environmentally rational “green” approaches in business and everyday life.
The goal of the Redix campaign was to construct a hotel under modern international standards in a mountainous region of Georgia. The hotel was meant to have a fully independent solar power supply and would not only reduce the negative impact on the environment but assist inincreasing the awareness of the population with respect to energy efficiency and the need to protect the environment.
On June 5, 2019, World Environment Day, PepsiCo launched a project called Go Green which aims to create a healthy environment, save energy and reduce pollution.