ორგანული ხის მულჩს, სხვა უამრავ სასარგებლო თვისებასთან ერთად, მისთვის დამახასიათებელი ადსორბციის (შთანთქმის, შეწოვის) უნარის გამო შეუძლია შეზღუდოს მტვრის ნაწილაკებისა და აზოტის მომწამვლელი ოქსიდების ჰაერში გაფრქვევა და, შესაბამისად, წარმატებით გაუმკლავდეს ზემოხსენებულ დაბინძურებას.
კომპანია “ჯეო მულჩის” ხელმძღვანელობამ გადაწყვიტა საკუთარი ძალებით ეწარმოებინა საინფორმაციო კამპანია და ხმა მათთვის მიეწვდინა, ვინც ზემოხსენებული პრობლემის მოგვარებაზე მიმართულ გადაწყვეტილებას იღებს. ამ ძალისხმევის შედეგად და კომპანიის მიერ წარმოდგენილი ინფორმაციის საფუძველზე, პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტმა შეიმუშავა რეკომენდაცია, რომელშიც მულჩირება, გამწვანებასთან ერთად, ქალაქის ლანდშაფტური არქიტექტურის სავალდებულო კომპონენტად დასახელდა.
პროექტი 2018 წლის მარტში დაიწყო და გაგრძელდება მანამ, სანამ მისი საჭიროება იქნება. ამ პერიოდში თბილისსა და სხვა ქალაქებში ათასობით კვადრატული მეტრის ნიადაგის ფართობი უკვე დაიფარა მულჩით.

Along with many other useful properties, organic wood mulch, due to its characteristic adsorption (absorption) capacity, can limit the emission of dust particles and poisonous nitrogen oxides into the air and thus successfully cope with the above-mentioned environmental contamination.
The management of Geo Mulch decided to launch its own information campaign and to reach the decision makers authorized to address the above-mentioned environmental problems. As a result of this effort and based on the information provided by the company, the Parliamentary Committee on the Environment and Natural Resources developed a recommendation that mulching, along with greenery, must be a mandatory component of the city’s landscape architecture.
The project started in March 2018 and will continue as long as it is needed. During this time, thousands of square meters of land in Tbilisi and other cities have already been covered with mulch.