გარემოს დაცვის საქმეში მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს მაკულატურის გადამუშავებას. მაგალითად, ერთი ტონა ქაღალდისგან მზადდება 21,000 სასკოლო რვეული, რომელიც გამოყენების შემდეგ იყრება. ერთი ტონა მაკულატურის გადამუშავებით შეიძლება 17 ხის გადარჩენა, იზოგება 26 მ³ წყალი და 2,3 მ² მიწა.
ნარჩენების მართვა
„პეპსიკოში“ გარემოს, ჯანმრთელობისა და უსაფრთხოების რისკები გარემოს, ჯანმრთელობისა და უსაფრთხოების მართვის გლობალური სისტემის (GEHSMS) მეშვეობით იმართება.
მწვანე ტომარა
ეკოლოგიაზე ზრუნვა და გარემოსდაცვითი პროექტების მხარდაჭერა „საქართველოს ბანკის“ უცვლელი მიმართულებაა.
კმაყოფილი საზოგადოება – განვითარებული ბიზნესი
კომპანია „ჯი-თი-ეს ელექტრონიქსის“ ერთ-ერთი პრინციპია მომავალზე ზრუნვა, რაც გულისხმობს ჯანსაღი საარსებო გარემოს უზრუნველყოფას.
ნარჩენების სეპარაციის პროექტი (ნარჩენების ეფექტური მართვა)
2018 წლის მარტში „ჰილტონ ბათუმმა“, კავკასიის გარემოსდაცვითი ორგანიზაციების ქსელთან (CENN) პარტნიორობით, დაიწყო USAID-ის დაფინანსებული პროექტის განხორციელება, რომლის მიზანია საქართველოში ნარჩენების მართვის კონცეფციის პოპულარიზება და გარემოსა და ადამიანის ჯანმრთელობაზე ნარჩენების უარყოფითი ზეგავლენის შემცირება.

Waste paper management can play a signicant role in environmental protection. As an example, 21,000 school notebooks can be made from one ton of paper, which is discarded after its usage. At the same time, the processing of one ton of waste paper can save 17 trees, 26 m3 of water and 2.3 m2 of land.
WASTE MANAGEMENT
Global environmental, health and safety (EHS) risks are managed by the Global EHS Management System (GEHSMS) at PepsiCo. GEHSMS is based on the PepsiCo Environment, Health and Safety Policy, one of the key principles of which is environmental protection and ensuring human health and safety.
GREEN SACK
Taking care of the ecology and supporting environmental projects is an invariable direction of the Bank of Georgia.
SATISFIED SOCIETY – DEVELOPED BUSINESS
One of LTD GTS Electronics' business principles is taking care of the future which is impossible without ensuring a healthy living environment.
WASTE SEPARATION PROJECT (EFFECTIVE MANAGEMENT OF WASTE)
In March 2018, Hilton Batumi in partnership with the Caucasus Environmental NGO Network (CENN) launched the implementation of a USAID funded project which aims to popularize the concept of waste management in Georgia and reduce the negative impact of waste on the environment and health.