მცირე და საშუალო ბიზნესის ხელშეწყობის პროგრამა
„ჯი-პი-აიმ“ 2017 წელს, „საქართველოს მცირე და საშუალო საწარმოთა ასოციაციასთან“ ერთად, დაიწყო მცირე და საშუალო მეწარმეების განვითარებაზე ორიენტირებული პროგრამა
ადგილობრივი მომწოდებლების განვითარება და გაძლიერება
„პეპსიკოს“ ერთ-ერთი მთავარი მიზანია ადგილობრივი მომწოდებლებისგან მაღალი ხარისხის მასალის/პროდუქციის მიღება.
ეთიკური ბიზნესის წარმოება
„ვიმ-ბილ-დან საქართველო“ 2011 წლიდან შეუერთდა საერთაშორისო კორპორაცია „პეპსიკოს“ და იმთავითვე დაიწყო იმ სისტემებისა და პროექტების დანერგვა-განხორციელება,რაც მოქმედებს პასუხისმგებელ მსხვილ კომპანიებში.
ეთიკური, სამართლიანი და გამჭვირვალე ბიზნესის წარმოება
პროცესში გამჭვირვალე და სამართლიანი კონკურენციის უზრუნველყოფის მიზნით, 2017 წლის ივლისში, „ვეონ – საქართველომ“ დაიწყო ერთწლიანი პროგრამის განხორციელება, რომლის ფარგლებშიც გადაიხედა და განახლდა კომპანიაში არსებული ქცევის კოდექსი
სუპერმარკეტების ქსელი „სპარი“ არის საერთაშორისო კომპანია, რომლის სოციალური პასუხისმგებლობა გამოიხატება სხვადასხვა ქვეყნის ადგილობრივი სტარტაპერებისა და მცირე მეწარმეების მხარდაჭერასა და გაძლიერებაში.

In 2017, GPI in partnership with the Georgian Small and Medium Size Enterprises' Association launched a project oriented on the development of small and medium size entrepreneurs.
DEVELOPMENT AND EMPOWERMENT OF LOCAL SUPPLIERS
One of the main aims of PepsiCo is receiving high quality materials/production from local suppliers.
PROMOTING ETHICAL BUSINESS
Wimm-Bill-Dann Georgia joined the international PepsiCo corporation in 2011 and immediately launched implementation of the systems and projects operating in the large-size companies with a social responsibility.
The Spar supermarket network is an international company and its social responsibility concept is expressed in its support and empowerment of local start-ups and small holder farmers in various countries. Work on a similar project in Georgia started in 2017.
CONDUCTING OF ETHICAL, FAIR AND TRANSPARENT BUSINESS
With the purpose of perfecting and reinforcing corporate politics as well as ensuring a transparent and fair competition in the process of supplier selection, VEON Georgia launched a one year program in 2017 within whose framework the company's code of conduct was reviewed and renewed.