საქართველოში პლასტმასის ნარჩენების მწვავე პრობლემის მოსაგვარებლად „პოლივიმი“ კომპლექსურ ინიციატივას ახორციელებს. 2020 წელს დაწყებული პროექტი ფოკუსირებული იყო პოლიეთილენ ტერეფტალატის (PET) გადამუშავებაზე, ხოლო 2023 წელს ნარჩენების უფრო ფართო სპექტრის დაფარვის მიზნით გაფართოვდა და პოლიპროპილენისა (PP) და პოლიეთილენის (PE) გადამუშავებაც მოიცვა.
კომპანია „თეგეთა“ -ს განცნობიერებული აქვს მისი საქმიანობის გავლენა გარემოზე, რაც უკავშირდება ბუნებრივი რესურსების გამოყენებას, ენერგიის მოხმარებას, ნარჩენების წარმოქმნას, ჰაერისა და წყლის დაბინძურებას, პროდუქციისა და სერვისების ზეგავლენას გარემოზე და ა.შ. „თეგეტა“ პირველი ქართული კომპანიაა, რომელმაც საერთაშორისო სტანდარტებზე მორგებული კორპორაციული მდგრადობის სტრატეგია წარუდგინა საზოგადოებას.
„ჰილტონ ბათუმი“ არის მაღალი სოციალური პასუხისმგებლობის მქონე კომპანია _ სასტუმრო, რომელსაც მართავს „ჰილტონ გლობალი“. განსაკუთრებული საჭიროების მქონე ადამიანთა მხარდაჭერა, სოციალური ინტეგრაციისა და ღირსეული ცხოვრების შესაძლებლობების უზრუნველყოფა წარმოადგენს კომპანიის ESG (Environmental, Social, Governance) მისიის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან ნაწილს და გულისხმობს სხვადასხვა სოციალური ჯგუფისთვის შესაძლებლობების მექანიზმების შეთავაზებას და კარიერული განვითარების ხელშეწყობას.
სახელმწიფო ზრუნვაში მყოფ მოზარდებს და ზრუნვის სისტემიდან გასულ ახალგაზრდებს განსაკუთრებით ესაჭიროებათ მზრუნველობა და მხარდაჭერა. სკოლის დამთავრების და სისტემის დატოვების შემდეგ 18 წლის ახალგაზრდებს აქვთ საცხოვრებლის, დასაქმების, პროფესიის შერჩევისა და საკვებზე ზრუნვის პრობლემა.Aამ სამიზნე ჯგუფებთან და ამ პრობლემების გადაჭრაზე საქართველოში ძალიან ცოტა აქტორი მუშაობს.
2019 წლიდან, ბიზნესის ზრდასთან და სხვადასხვა ბაზრებსა და სეგმენტებზე გასვლასთან ერთად, „თიბისიმ“ მდგრადი განვითარების ყოველწლიური ანგარიშის გამოქვეყნება დაიწყო. ანგარიში ყველა დაინტერესებულ მხარეს აწვდის ნათელ, ფაქტებზე დაფუძნებულ ინფორმაციას „თიბისი ბანკის“ საქმიანობის სოციალური, ეკონომიკური და გარემოსდაცვითი ზემოქმედების შესახებ.
ნათია სირბილაძე, Exactpro-ს თბილისის განყოფილების აღმასრულებელი დირექტორი, ზედამხედველობას უწევს კომპანიის საქმიანობის სრულ სპექტრს და ამავდროულად, როგორც სოციალური გავლენის კონცეფციის ერთგული, ზრუნავს CSR ინიციატივების განხორციელებაზე.
„თიბისი ბანკი ყოველთვის აცნობიერებდა თავის მნიშვნელოვან როლს საზოგადოების განვითარებაში. როგორც წამყვანი ფინანსური ინსტიტუტი და ერთ-ერთი ყველაზე დიდი კომპანია საქართველოში, თიბისი ნერგავს სოციალური პასუხისმგებლობისა და მდგრადი განვითარების უმაღლეს სტანდარტებს. ვხელმძღვანელობთ მაღალი ეთიკური პრინციპებითა და ძლიერი შიდა კულტურით. თიბისი მნიშვნელოვან გავლენას ახდენს საქართველოს ნანსურ, ეკონომიკურ და სოციალურ განვითარებაზე“.

Polyvim has embarked on a comprehensive initiative to address the critical issue of plastic waste in Georgia. The project began in 2020 with focus on recycling Polyethylene Terephthalate (PET) and expanded in 2023 to cover the recycling for Polypropylene (PP) and Polyethylene (PE) thus covering a broader range of waste.
Tegeta recognizes its affects environment which is related to the factors, such as its use of natural resources, energy consumption, waste generation, and the impact of its products and services on the environment and other.
The company Clip-art is currently one of the largest MEDIA HUBs in the local market, within which the company has relevant media purchasing and placement resources. For the last 9 years, the company has been supporting the promotion of CSR projects of companies operating in the private sector, which is manifested in the direction of free online media coverage or lobbying communication with media representatives
Hilton Batumi is a company with high social responsibility, which represents a hotel managed by Hilton Global. Supporting people with special needs, providing opportunities for social integration and a dignified life is one of the important parts of the company's ESG (Environmental, Social, Governance) mission, which involves offering opportunity mechanisms for various social groups and promoting career development.
related to housing, employment, career decisions, and food security. In Georgia, there are very few organizations dedicated to working with these target groups and addressing their needs.
Since 2019, with the growth of the business and expansion into different markets and segments, TBC has begun publishing an annual report on sustainable development. The report provides all stakeholders with clear, fact-based information on the social, economic, and environmental impact of TBC's activities.
"TBC Bank always acknowledged its important role in society’s development. As a leading financial institution and one of the largest companies in Georgia, TBC has been introducing the highest standards of social responsibility and sustainable development. Guided by high ethical principles and a strong internal culture, TBC has significant impact on the financial, economic and social development of Georgia."