2019 წლიდან, ბიზნესის ზრდასთან და სხვადასხვა ბაზრებსა და სეგმენტებზე გასვლასთან ერთად, „თიბისიმ“ მდგრადი განვითარების ყოველწლიური ანგარიშის გამოქვეყნება დაიწყო. ანგარიში ყველა დაინტერესებულ მხარეს აწვდის ნათელ, ფაქტებზე დაფუძნებულ ინფორმაციას „თიბისი ბანკის“ საქმიანობის სოციალური, ეკონომიკური და გარემოსდაცვითი ზემოქმედების შესახებ.
მდგრადი განვითარების პირველი ანგარიში მომზადდა გარე კონსულტანტის დახმარებით, ხოლო 2020 წლიდან ანგარიშის მომზადებაზე პასუხისმგებელია გარემოს დაცვის, სოციალური და მმართველობის საკითხების დეპარტამენტი და, თემატური საჭიროებიდან გამომდინარე, სხვა დეპარტამენტებიც. გამოქვეყნებამდე ანგარიშს ამტკიცებს დირექტორთა საბჭო და სამეთვალყურეო საბჭო.
მდგრადობის ანგარიში მოიცავს ინფორმაციას კომპანიის ღირებულებებსა და კორპორაციულ კულტურაზე, სხვადასხვა ინიციატივაზე, თანამშრომლებსა და პარტნიორებზე, მომხმარებლებთან ურთიერთობაზე, ქვეყნის მდგრად განვითარებაში შეტანილ წვლილზე. კომპანია ზრუნავს, რომ ანგარიშში გამოყენებული ენა არ შეიცავდეს სტერეოტიპებსა თუ დისკრიმინაციას; ანგარიშის გასაფორმებლად შერჩეულია პოზიტიური ვიზუალური მასალა, განსაკუთრებით, მრავალფეროვნების, გენდერის და გარემოსდაცვით საკითხებთან მიმართებით. ანგარიშის ყოველ თავს შეესაბამება სიფრთხილითა და დაფიქრებით შერჩეული თემატური ფოტო. ანგარიში მომზადებულია გლობალური ანგარიშგების ინიციატივის (GRI) სტანდარტების მიხედვით და შეიცავს ინფორმაციას გაეროს გლობალური შეთანხმების და გაეროს ქალთა გაძლიერების პრინციპების მიმართულებით მიღწეული პროგრესის შესახებ.
ანგარიშის ინგლისური და ქართული ვერსიები ხელმისაწვდომია „თიბისი ბანკის“ ვებგვერდზე.
ყოველწლიურად იმართება მდგრადი განვითარების ანგარიშის წარდგენის ღონისძიება, რომელსაც „თიბისი ბანკის“ აღმასრულებელი დირექტორი მასპინძლობს. როგორც წესი, ანგარიშის წარდგენის ღონისძიებას აქვს ერთი მთავარი თემა, რაც 2022 წელს იყო „მდგრადი ბიზნესმოდელები და პრაქტიკები საქართველოში“. ანგარიშის წარდგენაზე მიწვეული იყო 120-მდე სტუმარი: ბანკის თანამშრომლები, მომხმარებლები, ადგილობრივი და საერთაშორისო პარტნიორები, საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების წარმომადგენლები, სამთავრობო ორგანიზაციები და „თიბისის“ მენეჯმენტი. ღონისძიება გააშუქა 40 სატელევიზიო და ონლაინ მედიასაშუალებამ.
თიბისი ყოველწლიურად აფართოებს საქმიანობასა და ინიციატივებს, რათა კიდევ უფრო მეტად გაზარდოს დადებითი ზეგავლენა გარემოსა და საზოგადოებაზე.

Since 2019, with the growth of the business and expansion into different markets and segments, TBC has begun publishing an annual report on sustainable development. The report provides all stakeholders with clear, fact-based information on the social, economic, and environmental impact of TBC's activities.
The first sustainability report was prepared with assistance from an external consultant. Starting from 2020, the ESG department and other relevant departments, depending on thematic requirements, are responsible for the preparation of the report. The report is approved by the Board of Directors and the Supervisory Board prior to its publication.
The sustainability report includes information on the company's values and corporate culture, various initiatives, employees and partners, customer relations, and contributions to the country's sustainable development. The company ensures that the language used in the report does not contain stereotypes or discrimination; Affirmative visual material has been selected to complement the report, particularly in relation to diversity, gender and environmental issues. Each chapter of the report is accompanied by a thoughtfully and carefully selected themed photo. The report is prepared according to the Global Reporting Initiative (GRI) standards and contains information on the progress made towards the UN Global Compact 10 principles and the UN Principles for the Empowerment of Women.
Both English and Georgian versions of the report are available on the TBC website.
Each year, an event is held to present the Sustainability Report, hosted by the CEO of TBC Bank. These events usually center around a single main theme, with the 2022 theme being "Sustainable Business Models and Practices in Georgia". Approximately 120 guests were invited to the report presentation, including bank employees, customers, local and international partners, representatives from international financial institutions, government organizations, and TBC management. The event received coverage from 40 television and online media outlets.
Every year, TBC expands its activities and initiatives to further increase its positive impact on the environment and society.