2011 წელს კომპანია „ეფეს საქართველომ“ დააფუძნა ფონდი „ნატახტარი“, რომლის მიზანია მზრუნველობამოკლებული ახალგაზრდების გაძლიერება და დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის მომზადება. პროექტი ხორციელდება არასამთავრობო ორგანიზაციასთან „ასოციაცია ჩვენი სახლი – საქართველო“ პარტნიორობით.
ზამთრის ცივ დღეებში გასათბობად კატები ავტომობილის საბურავებს და ძრავს აფარებენ თავს და ამას საქართველოში ყოველწლიურად ასამდე კატა ეწირება. სწორედ ამ პრობლემის მოგვარებას ემსახურებოდა არასამთავრობო ორგანიზაცია „Animal Project - პროექტი ცხოველებისთვის“ და „თეგეტა ჰოლდინგის“ ერთობლივი პროექტი „კატებზე ზრუნვის ზამთარი“, რომელიც 2021 წლის დეკემბრიდან 2022 წლის მარტამდე მიმდინარეობდა.
„თეგეტაში“ დასაქმებულთა ორი მესამედი მამაკაცია და ამის გათვალისწინებით კომპანია მუდმივად ახორციელებს პროექტებს, რომლებიც გენდერული სტერეოტიპების დაძლევასა და გენდერულად თანაბარი სამუშაო გარემოს შექმნაზეა მიმართული.
„ლიბერთი ბანკი“ აქტიურადაა ჩართული სამწლიან პროექტში, რომელსაც „მერსი კორფსის“ წარმომადგენლობა საქართველოში ავსტრიის განვითარების თანამშრომლობისა და „ლიბერთი ბანკის“ დაფინანსებით 2022 წლიდან ახორციელებს.
2021 წლის ნოემბერში ორგანიზაციამ „დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე“, ეკოსკოლების მსოფლიო პროექტის ფარგლებში, საქართველოს საჯარო სკოლების მოსწავლეებსა და მასწავლებელს გარემოსდაცვით კონკურსში მონაწილეობა შესთავაზა.

In 2011, the company Efes Georgia founded the Natakhtari Foundation whose purpose is to strengthen and prepare young people without caregivers for an independent life. The project is implemented in partnership with the Association Our Home - Georgia non-governmental organization.
From 2022, Liberty Bank has been actively involved in a three-year project with the Mercy Corps representative office in Georgia with the financing from the Austrian Development Cooperation as well as from the bank itself.
In November 2021, the Protect Georgia's Cleanliness organization offered students and teachers of Georgian public schools to participate in an environmental competition within the framework of the Eco-Schools World Project.
In order to warm up on cold winter days, cats often take refuge in car tires and engines, a fact which kills about 100 cats in Georgia every year. The Winter of Caring for Cats joint project of the Animal Project non-governmental organization and Tegeta Holding took place from December 2021 to March 2022 and served to solve this problem.
Due to the fact that two-thirds of Tegeta’s employees are men, the company works to constantly implement projects aimed at overcoming gender stereotypes and creating a gender-equal working environment.