Supergmiri.ge არის ციფრული პლატფორმა, რომელიც ქველმოქმედების გრძელვადიან და გამჭვირვალე მოდელს გვთავაზობს. საქართველოს მასშტაბით, სუპერგმირის გუნდის წევრები აგროვებენ სიღარიბეში მცხოვრები ბავშვების ისტორიებს, არკვევენ მათ საჭიროებებს, ინტერესებს, შემდეგ აქვეყნებენ თითოეული ბავშვის პროფილს პლატფორმაზე და ეძებენ მისთვის დონორს – სუპერგმირს, რომელიც გაუწევს მას ყოველთვიურ ფინანსურ დახმარებას. ყოველთვიურად თითოეული ბენეფიციარი იღებს გზავნილს, სადაც მოთავსებულია მისი ასაკის, ინტერესების, სურვილების შესაბამისი ნივთები, პროდუქტები და მომსახურების ვაუჩერები. პროექტის გუნდი მუშაობს საკომისიოს გარეშე, შემოსული შემოწირულების 100% ბენეფიციარებს ხმარდება.
სუპერგმირის უმთავრესი გამოწვევაა გრძელვადიანი ტექნიკური მხარდაჭერის საჭიროება, რასაც პლატფორმის რთული ფუნქციონალი მოითხოვს. სწორედ ამ მხარდაჭერის მიზნით QWERTY-ს გუნდმა გადაწყვიტა გამხდარიყო პროექტის პარტნიორი. კომპანიის დეველოპერებმა შექმნეს მძლავრი ავტომატიზებული პლატფორმა, რომლის მართვასაც მინიმალური ადამიანური რესურსი სჭირდება, რაც არსებითია სამი ადამიანისგან შემდგარი სუპერგმირის გუნდისთვის. გაუმჯობესებული ფუნქციონალის მეშვეობით დონორებს შეუძლიათ თვალყური ადევნონ ხარჯებს, ამანათებს, გაუგზავნონ წერილები და დამატებითი საჩუქრები ბენეფიციარებს და ა.შ.
2022 წლის ბოლოს პლატფორმაზე 450 ბენეფიციარი და 330-ზე მეტი სუპერგმირი იყო რეგისტრირებული; შეგროვდა 900,000 ლარზე მეტი ოდენობის თანხა. პლატფორმის ახალმა ფუნქციურმა შესაძლებლობებმა დონორების კმაყოფილების ხარისხიც გაზარდა. ამჟამად მიმდინარეობს პლატფორმის ინგლისური ვერსიის შექმნა, რაც შესაძლებელს გახდის უცხოელი დონორების მოზიდვასაც.

Supergmiri.ge (=Superhero) is a digital platform that offers a long-term and transparent charity model. Across Georgia, Superhero team members collect stories of children living in poverty, find out their needs and interests and then publish each child's profile on the platform in order to look for a Superhero donor who will provide them with monthly financial support. Every month, each beneficiary receives a message containing items, products and service vouchers relevant to his or her age, interests and wishes. The project team works without commission and 100% of the received donations are used for the beneficiaries.
The main challenge for Superhero is that the platform needs long-term technical support due to its complex functionality. The QWERTY team decided to become a project partner in order to provide this support. The company's developers created a powerful automated platform that requires minimal human resources to manage, something which is essential for the three-person Superhero team. Through improved functionality, donors can track expenses, packages and send letters and additional gifts to beneficiaries, etc.
At the end of 2022, 450 beneficiaries and more than 330 Superheroes were registered on the platform. More than GEL 900,000 was collected. The new functional capabilities of the platform have also increased the level of donor satisfaction. Currently, the English version of the platform is being created which will make it possible to attract foreign donors as well.