ზამთრის ცივ დღეებში გასათბობად კატები ავტომობილის საბურავებს და ძრავს აფარებენ თავს და ამას საქართველოში ყოველწლიურად ასამდე კატა ეწირება. სწორედ ამ პრობლემის მოგვარებას ემსახურებოდა არასამთავრობო ორგანიზაცია „Animal Project - პროექტი ცხოველებისთვის“ და „თეგეტა ჰოლდინგის“ ერთობლივი პროექტი „კატებზე ზრუნვის ზამთარი“, რომელიც 2021 წლის დეკემბრიდან 2022 წლის მარტამდე მიმდინარეობდა.
პროექტი, ერთი მხრივ, მოიცავდა ცნობიერების ასამაღლებელ კამპანიას, რომელიც სხვადასხვა საკომუნიკაციო არხის მეშვეობით მოუწოდებდა საზოგადოებას ეზრუნა კატებზე და შეემოწმებინა მანქანები დაძვრის წინ, ხოლო მეორე მხრივ – უსახლკარო კატების სტერილიზაციას და მათთვის საცხოვრებლისა და ზრუნვის წერტილების მოწყობას.
პროექტის ფარგლებში სტერილიზაცია ჩაუტარდა 300-მდე კატას თბილისში, მარნეულში, ბოლნისში, ქუთაისსა და გორში; თბილისის მასშტაბით, იმ ადგილებში, სადაც ყველაზე მეტი კატა იყრის თავს, უსახლკაროებისთვის 20-მდე სახლი დაიდგა.
კამპანიის შედეგად „თეგეტაში“ მოიმატა მომხმარებლების რაოდენობამ, რომლებმაც ეს კომპანია სწორედ მისი სოციალური პასუხისმგებლობის გამო აირჩიეს; Animal Project-ს მალევე გამოეხმაურნენ სხვა ბიზნესკომპანიები, რომლებსაც სურდათ ცხოველების დასაცავად მიმართულ აქტივობებში ჩართვა.
„თეგეტამ“ გააგრძელა თანამშრომლობა Animal Project-თან ძაღლების გაჩუქების აქციის ფარგლებში და თბილისის სხვადასხვა ქუჩაზე ოთხფეხა მეგობრებისთვის სახლები დადგა. „თეგეტა“ ასევე დაუმეგობრდა ცხოველების დამცველ ორგანიზაციას „Peteasy”, რომელიც „თეგეტას“ საქველმოქმედო პლატფორმის „tegeta.care“-ის ერთ-ერთი ბენეფიციარია; „თეგეტას“ ჩართულობით Peteasy-ისთვის შეიქმნა საიმიჯო ვიდეორგოლი და ჩატარდა კატების გაჩუქების ღონისძიება.

In order to warm up on cold winter days, cats often take refuge in car tires and engines, a fact which kills about 100 cats in Georgia every year. The Winter of Caring for Cats joint project of the Animal Project non-governmental organization and Tegeta Holding took place from December 2021 to March 2022 and served to solve this problem.
The project included an awareness-raising campaign that used various communication channels in order to urge the public to take care of street cats and check cars before driving. The project also sterilized homeless cats and arranged housing and care points for them.
Within the project, about 300 cats were sterilized in Tbilisi, Marneuli, Bolnisi, Kutaisi and Gori and about 20 houses were built for homeless cats across Tbilisi in places where cats congregate in large numbers.
As a result of the campaign, the number of Tegeta’s customers because of the company’s social responsibility vis-à-vis street cats. The Animal Project organization was soon followed by other business companies that wanted to get involved in animal protection activities.
Tegeta continued to cooperate with Animal Project within the framework of the dog donation campaign and provided houses for Tbilisi’s four-legged friends on different streets of the city. Additionally, Tegeta befriended the Peteasy animal protection organization which is one of the beneficiaries of Tegeta's charity platform, tegeta.care. With Tegeta's involvement, an image video was created for Peteasy and a cat giveaway event was held.