ფონდი „ნატახტარი“ ზრუნავს მცირე საოჯახო ტიპის სახლის აღსაზრდელებზე და ეხმარება მათ როგორც დამოუკიდებელი ცხოვრებისთვის მომზადებაში, ისე სრულწლოვანების ასაკის შესრულების შემდგომაც, როცა უწევთ სახელმწიფო ზრუნვის სისტემის დატოვება.
საზოგადოების განვითარება – მზრუნველობამოკლებული მოზარდების დასაქმებისა და პროფესიული განვითარების პროგრამა
პროექტი დაიწყო 2018 წლის აპრილში და მისი მიზანია მზრუნველობამოკლებულ ახალგაზრდებს მისცეს პროფესიული განვითარების შესაძლებლობა, ხელი შეუწყოს მათ დასაქმებას და საზოგადოებაში ინტეგრაციას, რაც გრძელვადიან პერსპექტივაში მათ დამოუკიდებელი ცხოვრების შესაძლებლობას მისცემს.
საზოგადოების სოციალური ინიციატივების მხარდაჭერა/წახალისება – საგრანტო კონკურსი მეწარმეობის თემაზე
„საქართველოს ბანკი“ უკვე მეხუთე წელია აქტიურად უჭერს მხარს სოციალურ საკითხებზე მომუშავე საზოგადოებრივ ორგანიზაციებს

The Natakhtari Foundation helps orphaned children in preparation for an independent life and continues to support them when they leave the state care system upon reaching the age of adulthood.
SUPPORT / PROMOTION OF SOCIAL INITIATIVES IN SOCIETY - GRANT COMPETITION ON ENTREPRENEURSHIP
The Bank of Georgia has been actively supporting civic organizations working on social issues for the last ve years.
SOCIETY DEVELOPMENT – EMPLOYMENT AND VOCATIONAL DEVELOPMENT PROGRAM FOR CARE DEPRIVED YOUTH
The project was launched in April 2018. It aims to provide vocational development opportunities to care deprived youth, assist them in employment and integration into society which in the long run will provide them with the possibility to live independently.