RETAIL GROUP GEORGIA
დღევანდელ საქართველოში, უმუშევრობის მაღალი მაჩვენებლის გათვალისწინებით, მზრუნველობამოკლებულ ახალგაზრდებს სკოლის დამთავრების შემდეგ ძალიან მცირე შანსი აქვთ იპოვონ სამუშაო, მოახდინონ საკუთარი შესაძლებლობების რეალიზაცია და გახდნენ საზოგადოების სრულფასოვანი წევრები. პროექტის მიზანი იყო ამ პრობლემის მოგვარებაში წვლილის შეტანა და ამ საკითხისათვის სხვა კომპანიების ყურადღების მიპყრობა. ამ მიზნით კომპანია დაუკავშირდა არასამთავრობო ორგანიზაციას „ახალი ცხოვრების შანსი“, რომელიც სწორედ მზრუნველობამოკლებულ მოზარდებთან მუშაობს. მათთან ერთად, ინტერვიუების საფუძველზე, შეირჩა 6 მზრუნველობამოკლებული მოზარდი, რომლებიც სტაჟიორებად აიყვანეს მაღაზიებში, კონსულტანტებად, და ადგილზე შეასწავლეს მაღაზიის საქმიანობისა და მომსახურების ძირითადი პრინციპები. პროექტის ბენეფიციარები იღებენ ხელფასსა და წამახალისებელ საჩუქრებს. რამდენიმეთვიანი გამოსაცდელი ვადის შემდეგ ისინი ჩაერთვებიან კომპანიის პროფესიული განვითარების ერთწლიან პროგრამაში და 6 მოდულში გაივლიან ტრენინგებს.
პროექტმა კომპანიას უკვე მოუტანა მნიშვნელოვანი სარგებელი: სამუშაო გუნდს შეუერთდა რამდენიმე მოტივირებული, ნიჭიერი ახალგაზრდა, პროგრამაში მონაწილეობის შედეგად საგრძნობლად გაიზარდა კომპანიის თანამშრომელთა ენთუზიაზმი და კომპანიის მიმართ ლოიალობა; პარტნიორ სამოქალაქო ორგანიზაციასთან ჩამოყალიბდა გრძელვადიანი ურთიერთობა.
პროექტის პარტნიორი ორგანიზაცია: „ააიპ ცხოვრების შანსი“
„კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობა ჩვენი კომპანიის დნმ-ის განუყოფელი ნაწილია, რაც ნიშნავს გვწამდეს, რომ შეგვიძლია ადამიანების ცხოვრების უკეთესობისკენ შეცვლა და ვთვლიდეთ ამას ჩვენს ყოველდღიურ ვალდებულებად“.

RETAIL GROUP GEORGIA
Nowadays in Georgia due to high rates of unemployment, care deprived youth have a very limited chance to nd a job, realize their potential and become full-edged members of society. The project sought to assist in solving this problem while at the same time envisioned directing the attention of other companies to this issue. We contacted the New Life Chance NGO whose beneciaries are care deprived youth. Together with them, we interviewed and selected six care deprived adolescents who were given internships as sales consultants in top brand shops where they received on-the-job training vis-à-vis service provision. After several months of probation, the interns will receive salaries and incentive gifts as well as become further engaged in a one year vocational development program and receive six modules of training.
The project has delivered an important benet to the company: our team grew with the addition of several motivated, gifted young people and our employee enthusiasm and company loyalty also increased considerably as a result of the participation in the program. A long-term relationship was also established with a partner civil society organization.
„Corporate social responsibility is embedded in the DNA of our company which means believing that we can change people's lives for the better and seeing it as our daily obligation“.