CSR მიმართულების გასაძლიერებლად, თამარ ზაქარიაძის ინიციატივით შეიქმნა ლიბერთის CSR საბჭო, რომელიც უზრუნველყოფს სპეციალისტებისა და საჯარო სექტორის აქტიურ ჩართულობას ბანკის CSR პროექტებში.
2022 წლის გაზაფხულიდან ბანკი ახორციელებს მობილური კლინიკების ინოვაციურ პროექტს MY DOC, რის შედეგადაც, უფროსი თაობის ადამიანებისთვის შესაძლებელი გახდა უფასო მაღალტექნოლოგიური სამედიცინო-დიაგნოსტიკური კვლევების ჩატარება.
შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების უფლებების დაცვა და მისაწვდომობის უზრუნველყოფა გახდა ბანკისთვის პრიორიტეტული მიმართულება. ამ ეტაპზე, „ლიბერთის“ მენეჯმენტის ჩართულობით უკვე ჩატარდა მისაწვდომობის შეფასების პროცესი და შემუშავდა სტრატეგიის დოკუმენტი.
თამარ ზაქარიაძის ინიციატივით „ლიბერთი“ გახდა GLOBAL COMPACT-ის წევრი, დაამყარა პარტნიორული ურთიერთობა სხვადასხვა საერთაშორისო ორგანიზაციასთან.
თამარ ზაქარიაძე აქტიურადაა ჩართული საგანმანათლებლო პროექტებში, რომლებიც მიზნად ისახავს CSR კონცეფციის გაცნობას და მის პოპულარიზაციას ახალგაზრდებსა და ბიზნესსექტორში დასაქმებულ ადამიანებში. იგი მუდმივად ცდილობს წაახალისოს „ლიბერთის“ თანამშრომლები და უფრო აქტიურად ჩართოს ისინი CSR პროექტებში.

In order to strengthen the CSR direction, the Liberty CSR Council was created on Tamar’s initiative which ensures the active involvement of specialists and the public sector in the bank's CSR projects.
Starting from the spring of 2022, the bank has been implementing the innovative MY DOC project of mobile clinics as a result of which it became possible for the older generation of citizens to have free high-tech medical-diagnostic examinations.
Protecting the rights of persons with disabilities and ensuring their accessibility has become a priority direction for the bank. At this stage, an accessibility assessment process has already been carried out and a strategy document has been developed with the involvement of Liberty Bank’s management.
Liberty Bank became a member of GLOBAL COMPACT and established partnership relations with various international organizations on the initiative of Tamar Zakariadze.
Tamar Zakariadze is actively involved in educational projects aimed at introducing the CSR concept and popularizing it among young people and people employed in the business sector. She constantly tries to motivate the bank’s employees and involve them more actively in CSR projects.