ემბისი (MBC – მიკრობიზნესკაპიტალი)
ემბისის პირველი CSR ანგარიში გამოქვეყნდა 2019 წელს, თუმცა წლიურ ანგარიშებში კომპანიას მუდმივად ჰქონდა (და ამჟამადაც აქვს) შეტანილი სპეციალური საინფორმაციო ბლოკი CSR აქტივობების შესახებ.
რადგან ემბისისთვის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობა ბიზნესსაქმიანობის განუყოფელი ნაწილი გახდა, კომპანიამ გადაწყვიტა გაეზიარებინა დაინტერესებული მხარეებისთვის ინფორმაცია მისი ღირებულებების, მიმდინარე სოციალური, გარემოსდაცვითი და ეკონომიკური საქმიანობისა და სამომავლო გეგმების შესახებ, რაც გამჭვირვალობის მიმართულებით გადადგმული კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი ნაბიჯი იქნებოდა.
აქვე უნდა აღინიშნოს, რომ კომპანიას მუდმივი კომუნიკაცია აქვს ყველა დაინტერესებულ მხარესთან – თანამშრომლებთან, მომხმარებლებთან, ინვესტორებთან, აქციონერებთან, ფართო საზოგადოებასთან; სწორედ მათი მოლოდინისა და მოთხოვნების გათვალისწინებით ხდება ემბისის CSR ინიციატივების დაგეგმვა.
CSR ანგარიშის შინაარსის და სტრუქტურის განსაზღვრა საერთაშორისო და ადგილობრივი სტანდარტების და მოთხოვნების შესაბამისად ხდება. კერძოდ, CSR ანგარიშზე მუშაობის პროცესში კომპანიამ გაითვალისწინა გაეროს გლობალური შეთანხმების პრინციპები; ქალთა გაძლიერების პრინციპები; მდგრადი განვითარების მიზნები; მდგრადი დაფინანსების ტაქსონომია საქართველოსთვის; მდგრადი განვითარების ანგარიშგების სტანდარტები (GRI).
ანგარიშის მომზადებაზე პასუხისმგებელია ემბისის CSR მენეჯერი, ხოლო ანგარიშისთვის საჭირო ინფორმაციის შეგროვებაში ჩართულია კომპანიის სხვადასხვა დეპარტამენტი და სამსახურები.

MBC (Micro Business Capital)
The first CSR report of MBC was published in 2019; however, the company has always (and still has) included a special information block on CSR activities in its annual reports.
Due to the fact that corporate social responsibility has become an integral part of business activities for MBC, the company decided to share with stakeholders information about its values as well as current social, environmental and economic activities and future plans which would be another important step in the direction of transparency.
It should be noted here that the company has constant communication with all interested parties - employees, customers, investors, shareholders and the general public. MBC’s CSR initiatives are planned with their expectations and requirements in mind.
The content and structure of the CSR report is defined in accordance with international and local standards and requirements. In particular, in the process of working on the CSR report, the company took into account the principles of the UN Global Agreement, the principles of women's empowerment, sustainable development goals, sustainable financing taxonomy for Georgia and the Sustainable Development Reporting Standards (GRI).
MBC's CSR manager is responsible for preparing the report and various departments and services of the company are involved in collecting the information needed for the document.