Nexia TA/ნექსია თიეი
„ნექსია თიეის“, საქმიანობის სპეციფიკიდან გამომდინარე, შეხება აქვს ბიზნესის თითქმის ყველა სფეროსა და ინდუსტრიასთან. შესაბამისად, საფუძვლიანად იცის ბიზნესის საჭიროებები და არაერთ მსხვილ და საშუალო კომპანიას უწევს კონსულტაციას. 2022 წელს კომპანიამ გადაწყვიტა, ბიზნესის განვითარებისა და მხარდაჭერის მიზნით, დაგროვილი ცოდნა და გამოცდილება პროფესიული წრეებისთვის კიდევ უფრო ხელმისაწვდომი გაეხადა და ფართო აუდიტორიისათვის გაეზიარებინა.
პლატფორმა „Nexia TA Online Trainig“ ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს აძლევს საშუალებას სხვებს გაუზიაროს საკუთარი პრობლემური მაგალითი და სრულიად უფასოდ მიიღოს ამომწურავი და კომპეტენტური პასუხი დარგის სპეციალისტებისაგან წინასწარ ჩანიშნულ ონლაინვებინარზე.
პროექტმა დიდი დაინტერესება გამოიწვია. მასში 1000-მდე ადამიანია ჩართული. „ნექსია თიეის“ თანამშრომლებმა 300-ზე მეტ დაინტერესებულ ადამიანს გაუწიეს უფასო კონსულტაცია ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა საგადასახადო რისკების თავიდან აცილება, გადასახადების დაზოგვა და კანონის შესაბამისი ოპტიმიზაცია, საერთაშორისო ორმაგი დაბეგვრის თავიდან არიდების პრინციპები, კრიპტოაქტივობის მოპოვება და მის მიწოდებასთან დაკავშირებული საგადასახადო ასპექტები, საგადასახადო სიახლეების განმარტება და სხვა.

Nexia TA has contact with almost all areas of business and industry. Therefore, the company knows the needs of business well and provides consulting to many large and medium-sized companies. In 2022, the company decided to make its accumulated knowledge and experience even more accessible to professional circles and share it with a wider audience in order to develop and support business.
The Nexia Online Training platform allows any interested person to share their problem and get a comprehensive and competent answer from professionals in the field completely free-of-charge in a pre-scheduled online webinar.
This project has created a great deal of interest with approximately 1,000 people now involved in it. Employees of Nexia TA provided free consultation to more than 300 interested people on issues such as avoiding tax risks, saving taxes and optimizing compliance with the law, the principles of avoiding international double taxation, tax aspects related to the acquisition of crypto-activity and its supply, tax news, etc.