მიუხედავად იმისა, რომ კომპანიის ძირითადი საქმიანობა სამშენებლო რკინის მასალებით საცალო და საბითუმო ვაჭრობაა, კომპანიის თანამშრომლებს კარგად ესმით ახალგაზრდებში ჩადებული ინვესტიციის მნიშვნელობა, რომელიც მათი განვითარებისთვის იქნება გამოყენებული.
2021 წელს პროექტის „საქმე, რომლითაც მომავალს ვაშენებთ“ განხორციელება კომპანიის დაბადების დღის აღნიშვნით და ნორიოს ბავშვთა სახლ „ღიპუცებში“ ვიზით დაიწყო. რამდენიმე სტუმრობის შემდეგ უბრალო ვიზიტებმა პროექტის სახე მიიღო, რომლის ძირითადი მიზანი ახალგაზრდების დახმარება და მათი მოტივაციის ამაღლებაა. კომპანია, გარდა საჭირო საჩუქრებისა, სახლის ბენეფიციარებს წელიწადში რამდენიმეჯერ კულტურულ-საგანმანათლებლო ღონისძიებებსაც უმართავს.
პროექტი რამდენიმე ეტაპად მიმდინარეობს. ორგანიზაცია „ბავშვი და სამყაროს“ საშუალებით დგინდება ის საჭიროებები, რაც ბავშვთა სახლში მაცხოვრებლებს აქვთ, ხდება მათი შეძენა და ბენეფიციარებისთვის გადაცემა. K
კულტურულ-საგანმანათლებლო ნაწილში საინტერესო და საჭირო საკითხების დადგენა უშუალოდ ბავშვებთან ხდება. მათთვის საინტერესო თემებზე იმართება არაფორმალური საუბრები და დისკუსიები. ბავშვების სურვილით წავიდნენ მოზარდმაყურებელთა თეატრში.
პროექტის განმავლობაში ბავშვთა სახლს გადაეცა საჭირო საყოფაცხოვრებო ნივთები და ტექნიკა – პერსონალური კომპიუტერი, სამუშაო საწერი მაგიდა და სკამი.

The general policy of the EuroSteel company is to actively engage in important challenges for the country and develop such projects that will be useful for the environment and people. Based on this goal, the company has been actively implementing two main projects from 2022 until now: Business With Which We Build the Future and Books for Waste Paper.
Although the main activity of the company is the retail and wholesale trade of construction iron materials, the company's employees well understand the importance of investing in young people which will be used for their development.
In 2021, the implementation of the Work With Which We Build the Future project began with the celebration of the company's birthday with a visit to the Norio orphanage, “Ghiputsebi”. After a few visits, it developed into a project whose main goal is to help young people and raise their motivation.
The project is going on in several stages. Through the Child and the World organization, the needs of the residents of the orphanage were determined and specific items were purchased and handed over to the beneficiaries.
In the cultural-educational part of the project, interesting issues are identified directly with the children themselves. Informal conversations and discussions are organized on topics of interest to them. At the request of the children, a visit was made to the Theater of Teen Audiences.
During the project, the orphanage was given some needed household items and equipment - a personal computer, a desk and a chair.