კომპანია BDO-ში დამკვიდრებულია კარგი ტრადიცია – ყოველ მეორე წელს საახალწლოდ საჩუქრებისთვის განკუთვნილ ბიუჯეტს, კლიენტებისა და პარტნიორების სახელით, კომპანიის სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში სხვადასხვა პროექტისკენ მიმართავენ.
უკრაინაში განვითარებული მოვლენების გათვალისწინებით, გადაწყდა წლის სოციალური პროექტი ამ თემატიკასთან ყოფილიყო დაკავშირებული და ასე გაჩნდა პროექტი #ჩემისახელით, რომლის მიზანიც იმ  ქართველი სამხედროების ოჯახების მხარდაჭერა იყო, ვინც იბრძოდა და გმირულად დაიღუპა უკრაინაში.
პროექტი დაიწყო 2022 წლის თებერვალში და  1,5 წელი გაგრძელდა.
პროექტი #ჩემისახელით გავრცელდა მხოლოდ იმ სამხედროების ოჯახებზე, ვინც ჩამოასვენეს საქართველოში და ვისაც აქ ოჯახი დარჩა.
თავდაპირველად იგეგმებოდა 19 სამხედროს ოჯახის დახმარება. სამწუხაროდ, პროექტის მიმდინარეობისას დაღუპულების რიცხვი 25-მდე გაიზარდა. BDO-ს მენეჯმენტის გადაწყვეტილებით, პროექტის ბიუჯეტი გაიზარდა და 50 000 ლარი თანაბრად გადანაწილდა დაღუპულების ოჯახებზე.
პროექტის მთავარ მიზანს სამხედროების ოჯახების მხარდაჭერა წარმოადგენდა. კომპანიის თანამშრომლებს კარგად ესმოდათ, რომ ერთჯერადი დახმარება გრძელვადიან შედეგს ვერ მოიტანდა. რამდენადაც ასეთი პროექტები ყოველთვის ითვალისწინებს კლიენტებისა და პარტნიორების ინფორმირებას, ამიტომ გადაწყდა ვიდეორგოლის გადაღება, რომელშიც მონაწილეობა სურვილისამებრ ყველა კლიენტსა და პარტნიორს შესთავაზეს, რათა გაზრდილიყო საზოგადოების ინფორმირებულობა. ორგანიზაციის თანამშრომლების აზრით, #ჩემისახელით ბევრისთვის ერთგვარი ინსპირაცია იქნებოდა და ორგანიზაციები სხვადასხვა ფორმით დაუჭერდნენ მხარს ამ ოჯახებს.

There is a tradition that takes place every second year at the BDO company that the budget intended for New Year's gifts is instead directed to various projects on behalf of clients and partners within the framework of the company's social responsibility.
Considering the developments in Ukraine, it was decided that the social project for the year would be related to this issue. The #Onmybehalf project was born with the purpose of supporting Georgian military families who fought and died heroically in Ukraine.
The project started in February 2022 and lasted for 1.5 years.
The project focused on the families of Georgian soldiers who fought and died heroically in Ukraine
Initially, it was planned to help the families of 19 servicemen. Unfortunately, the number of deaths during the project increased to 25. According to the decision of BDO management, the project budget was increased and GEL 50,000 was distributed equally to the families of the deceased.
The employees of the company understood well that we could not get long-term results with one-time support. The company’s clients and partners were also encouraged to participate. Therefore, it was decided to shoot a video clip to motivate others to join by raising public awareness.
We hoped that #Onmybehalf would be a kind of inspiration for many people and organizations which would provide support to these families in various ways.