ხარისხიანი განათლების ხელშეწყობის მიზნით კომპანიამ 2021 წლიდან დაიწყო უნივერსიტეტების მხარდაჭერის პროექტი, რომლის ფარგლებშიც კომპანიის გამოცდილი თანამშრომლები უტარებენ სტუდენტებს ლექციებს მარკეტინგის, პიარის, კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის, ლუდის წარმოების ტექნოლოგიების და სხვა საინტერესო თემებზე. უნივერსიტეტებთან თანამშრომლობით „ეფეს საქართველო“ საჯარო ლექციებსაც მართავს, რომლებზე დასწრებაც ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს შეუძლია.
ახალგაზრდების დასაქმებისა და განვითარების ხელშეწყობის მიზნით, 2021 წლიდან „ეფეს საქართველო“ ახორციელებს ანაზღაურებული სტაჟირების პროგრამას „მომავლის პროექტი“. პროგრამის ფარგლებში, სტუდენტებს აქვთ შესაძლებლობა პროფესიონალთა გუნდის დახმარებით დაეუფლონ პრაქტიკულ უნარ-ჩვევებს სხვადასხვა დარგში. ამჟამად ანაზღაურებული სტაჟირების ბენეფიციარი 7 სტუდენტია. 2022 წელს სტაჟირების პროგრამაში 12 ახალგაზრდა იღებდა მონაწილეობას, 4 მათგანი „ეფეს საქართველომ“ დაასაქმა მარკეტინგის, ფინანსების, ადამიანური რესურსების მართვის და მიწოდების ჯაჭვის სპეციალისტების პოზიციებზე.
სწორედ განათლების და პროფესიული განვითარების მხარდაჭერა განაპირობებს იმას, რომ ეფეს საქართველო მაღალი კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მქონე კომპანიის რეპუტაციით სარგებლობს. მომხმარებლები ეფეს საქართველოსადმი ლოიალურები რჩებიან, რადგან კომპანიის პროდუქცია მათთვის პროგრესთან და დადებით გამოცდილებასთან ასოცირდება.

In order to promote quality education, the company launched a university support project in 2021 within the framework of which its experienced employees give lectures to students on marketing, PR, corporate social responsibility, beer production technologies and other interesting topics. In cooperation with universities, Efes Georgia also conducts public lectures which can be attended by any interested person.
In order to promote the employment and development of young people, Efes Georgia has been implementing the paid internship Future Project since 2021. Within the framework of the project, students have the opportunity to acquire practical skills in various fields with the help of a team of professionals. Currently, seven students are beneficiaries of paid internships. In 2022, 12 young people participated in the internship program and four of them were employed by Efes Georgia in positions of marketing, finance, human resources management and supply chain specialists.
It is the support of education and professional development that enables Efes Georgia to enjoy the reputation of a company with high corporate social responsibility. Customers remain loyal to the company because its products are associated with progress and positive experiences.