პეპსიკო საქართველო/ვიმ-ბილ-დან საქართველო
საქართველოს შრომის ბაზარი ვერ აკმაყოფილებს მოთხოვნას ტექნიკური უნარებისა და განათლების მქონე კადრებზე, რაც ქვეყანაში საწარმოო ბიზნესის შემაფერხებელი ერთ-ერთი გადამწყვეტი ფაქტორია.
2022 წელს „პეპსიკო საქართველომ“ წამოიწყო „ფუნქციონალური სკოლების“ სამწლიანი პროექტი, რომლის მიზანია კომპანიაში რძის პროდუქციის წარმოების შესაძლებლობების გაფართოება.
ამ ეტაპზე უკვე ფუნქციონირებს „მიკრობიოლოგების სკოლა“, „ლაბორატორიის ტექნიკოსთა სკოლა“ და „სერვისინჟინრების სკოლა“; გეგმის მიხედვით, 2023 წელს ამუშავდება აგრეთვე „ტექნოლოგების სკოლა“ და „ელექტრიკოსების სკოლა“.
სკოლებში გადამზადდებიან როგორც ახლად აყვანილი თანამშრომლები, ისე ადრე დასაქმებული პერსონალიც. ახალ თანამშრომლებს კომპანიის შიდა ექსპერტები და ტრენერები დაეხმარებიან დარგის შესაბამისი თეორიული ცოდნის შეძენასა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებაში, ხოლო არსებული თანამშრომლებისთვის ეს იქნება შესანიშნავი შესაძლებლობა აიმაღლონ ან შეიცვალონ კვალიფიკაცია, გაიუმჯობესონ შედეგები, შესაბამისად, იზრუნონ საკუთარ კეთილდღეობაზე და გახდნენ უფრო კონკურენტუნარიანები შრომის ბაზარზე.

In 2022, PepsiCo Georgia launched a three-year Functional Schools project whose goal is to expand the company's milk production capabilities.
At this stage, the School of Microbiologists, the School of Laboratory Technicians and the School of Service Engineers are already functioning. According to the plan, the School of Technologists and the School of Electricians will also be launched in 2023.
Both newly hired employees and previously employed personnel will be trained in the schools. The company's internal experts and trainers will help new employees acquire relevant theoretical knowledge and develop practical skills. For existing employees, this is an excellent opportunity to upgrade or change their qualifications, improve their skills and increase their well-being to become more competitive in the labor market.