2020 წელს „ისთ ფოინთის“ ჩატარებული მოკვლევით გაირკვა, რომ საქართველოში არ არსებობდა ბატარეების ჩამბარებელი არცერთი პუნქტი, რომელიც გამოუსადეგარი, ვადაგასული ბატარეების ჩაბარების და მათი ბუნებრივ გარემოში მოხვედრის პრევენციის საშუალებას მისცემდა მოქალაქეებს. ამიტომ კომპანიამ დაიწყო ცნობიერების ამაღლების კამპანია, რომელიც მიზნად ისახავს ადამიანებს მიაწოდოს ინფორმაცია და წაახალისოს მათი გარემოსდაცვითი ჩვევების გამომუშავება.
პროექტის ფარგლებში „ისთ ფოინთის“ ცენტრალურ შენობაში 2020 წლიდან დღემდე განთავსებულია საქართველოში პირველი ელ. ბატარეების შემგროვებელი პუნქტი. ყველა ადამიანს აქვს საშუალება მინიმალური ძალისხმევით წვლილი შეიტანოს გარემოზე ზრუნვაში, გააცნობიეროს ყოველდღიური მოხმარების ნივთების მავნე ზეგავლენა გარემოზე და ხელი შეუწყოს მათ უსაფრთხო გადამუშავებას.
2022 წლისთვის „ისთ ფოინთმა“, უფლებამოსილ კომპანია შპს „ჯისიელთან“ ერთად, შეძლო 300 კგ-მდე გამოუსადეგარი ელ.ბატარეების შეგროვება და გაგზავნა უსაფრთხო გადამუშავებისთვის.
„ისთ ფოინთის“ პროექტი მუდმივია და ჩამბარებელი პუნქტიც ჩვეულებრივად განაგრძობს მუშაობას. კომპანიაში ფიქრობენ, რომ გარემოზე ზრუნვას „პეპლის ეფექტი“ აქვს – ერთი შეხედვით, სულ მცირე აქტივობას გრძელვადიან პერსპექტივაში დიდი სიკეთის მოტანა შეუძლია გარემოსთვის და, შესაბამისად, ადამიანებისთვის.

According to the research carried out by the company in 2020, there was not a single electric battery drop-off point in Georgia that would allow citizens to dispose of used and expired batteries and prevent them from entering the natural environment. For this reason, the company launched an awareness raising campaign that aims to inform people and encourage them to develop environmentally friendly habits.
Since 2020, the company has placed an electric battery collection point in the central building of East Point as a part of the project. Everyone has the opportunity to contribute to the care of the environment with minimal effort, thereby enabling citizens to understand the harmful effects of everyday items on the environment and promote their safe recycling.
In 2022, East Point, together with the GCL company, was able to collect up to 300 kg of used electric batteries and send them for safe recycling.
This activity has become a permanent practice at East Point and the drop-off point continues to operate following this principle. The company believes that caring for the environment has a "butterfly effect" where seemingly small acts can have significant long-term advantages for the environment and, thus, for humans.