ელექტრონული აკადემია
„ხშირად გვავიწყდება ის, რაც ადრე ვისწავლეთ, მით უფრო, რომ კომპიუტერული პროგრამები უამრავი წვრილმანისგან შედგება. სწავლების 10 წელზე მეტმა გამოცდილებამ მიჩვენა, რომ სწავლის უწყვეტობა არის განვითარების გარანტი. სწორედ ამ მოცემულობიდან გამომდინარე, 2012 წლიდან უამრავი ადამიანი სარგებლობს ჩემი YouTube-არხით. საქართველოში და უმეტესად რეგიონებში რთულია ცოდნის მიღება, ჩემი არხის დახმარებით საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებიდან ვიღებ შეკვეთებს და მადლობის კომენტარებს. ეს ჩემთვისაც დიდი სტიმულია,“– ამბობს გიორგი დათუკიშვილი, „ელექტრონული აკადემიის“ დამფუძნებელი და დირექტორი.
კომპანიის მიზანია საქართველოში მულტიფუნქციური მეთოდების დამკვიდრება, რომელიც ითვალისწინებს მონაწილეებისთვის არასტანდარტული და პრაქტიკაზე დაფუძნებული გამოცდილების გაზიარებას; ისეთი ტიპის ტრენინგმოდულების შემუშავებას, რომელიც პასუხობს თანამედროვე შრომის ბაზრის მოთხოვნებს და გამოწვევებს.
პროექტი „უფასო ვიდეოგაკვეთილები“ გიორგი დათუკიშვილის არხზე სხვადასხვა ადამიანის ჩართულობით იქმნება, პირველ რიგში კი იმ ადამიანებისა, რომლებიც თამამად და გაბედულად სვამენ შეკითხვებს წარმოქმნილი ტექნოლოგიური პრობლემების აღმოსაფხვრელად და მოსაგვარებლად. გიორგი ყველა კითხვას თავად პასუხობს და იმ შემთხვევაში, თუ დასმული კითხვასთან დაკავშირებით არ აქვთ ვიდეოგაკვეთილი, თანამშრომელთა გუნდი ქმნის იმიტირებულ იდენტურ პრობლემას და დახვეწილი ფორმით, ახალი ამოცანის სახით, მიეწოდება ფართო აუდიტორიას.

"We often forget what we learned earlier, especially since computer programs are the result of many small things. More than ten years of teaching experience has shown me that continuous learning is a guarantee of development. Since 2012, a lot of people have been using my YouTube channel precisely because of this fact. It is difficult to get knowledge in Georgia and, especially, in the regions. I receive orders and comments of thanks from different regions of Georgia on my channel. This is a great incentive for me, too," says Giorgi Datukishvili, Founder and Director of the Electronic Academy.
The company's goal is to establish multifunctional methods in Georgia which provide for the sharing of non-standard and practice-based experiences for participants. The company also works to develop training modules that respond to the demands and challenges of the modern labor market.
The Free Video Lessons project will be on Giorgi Datukishvili’s YouTube channel. It will feature the involvement of various people asking questions about their technological problems. Giorgi answers all of the questions himself. A team of collaborators also creates a simulated problem that is presented as a new task to viewers.