სს ემბისი (მიკრო ბიზნეს კაპიტალი)
2020 წლის მთავარი გამოწვევის - Covid-19-ის გავრცელების პრევენციისა და მართვის უზრუნველყოფის მიზნით, ემბისიმ გადადგა მნიშვნელოვანი ნაბიჯები, როგორც მომხმარებელთა და საზოგადოების მხარდაჭერის, ისე თანამშრომელთა გაძლიერებისა და დაცვის კუთხით.
პროექტი დაიწყო 2020 წლის მარტში და მიმდინარეა.
კომპანიამ პანდემიის პერიოდში ქალთა გაძლიერების მიმართულებითაც გარკვეული ნაბიჯები გადადგა: მრავალშვილიანი მეწარმე ქალისგან შეიძინა მისი დამზადებული 3000 ცალი პირბადე. დახმარება გაუწია ოჯახში ძალადობის მსხვერპლ გოგონას, რომლისთვისაც პირველადი მოხმარების ნივთები შეიძინა. კომპანია შეუერთდა გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ გლობალურ კამპანიას.
თანამშრომლებმა შექმნეს ფონდი „სიკეთე გადამდებია“, საიდაც შემოსული თანხით 6 თვის განმავლობაში სოფლად მცხოვრებმა 10-მა მოზარდმა მიიღო ინტერნეტთან წვდომა დისტანციური სწავლისთვის; ასევე შეიძინეს აუცილებელი მედიკამენტები და გადასცეს 40-მდე ხანდაზმულს; ჰუმანიტარულ ორგანიზაცია „კათარზისს“, რომელიც მზა საკვებს აწვდის გაჭირვებულებს, 4 დღისთვის საკმარისი საკვების დაფინანსება გამოეყო.
პანდემიის პერიოდში არ შეჩერებულა მუშაობა პროექტზე „ფინანსური მრჩეველი“, რომელიც ქალ მეწარმეებს დაეხმარა.

JSC MBC (micro business capital)
For the purposes of preventing spread of the key challenge of 2020 and ensuring its proper management, MBC took significant steps to support both its clients and society, and to empower and protect its employees.
The project started in March 2020 and is still going on.
During the pandemic the company took particular steps for the women empowerment: purchased 3,000 facemasks made by a female entrepreneur with many children. Provided aid to a young female family harassment victim, purchasing primary need items for her. The company joined the global campaign against gender violence.
The employees established a fund Sikete Gadamdebia (kindness is contagious) and used the gained amount to fund 6 months internet access for 10 adolescents living in the country for their remote learning classes; plus, the necessary drugs were purchased and delivered to up to 40 elderly individuals; funds were provided to Katarzisi humanitarian organization (delivers pre-cooked meals) to cover the cost of their meals for 4 days.
Neither has the Financial Adviser project been suspended during the pandemic and it provided aids to female entrepreneurs.