ჯანსაღი ცხოვრების წესის წახალისება, განსაკუთრებით კი, უფროს თაობაზე ზრუნვა, „ლიბერთის“ სოციალური პასუხისმგებლობის პროგრამის მუდმივი პრიორიტეტია და ამდენად, „ლიბერთი ბანკმა“ პანდემიის დასაწყისშივე შექმნა სპეციალური პროექტები, რომლებიც 60 წელს გადაცილებული ადამიანებისთვის იყო განკუთვნილი ონლაინსივრცეში.
ეს პროექტები მოიცავდა კომპიუტერის შესწავლის სრულიად უფასო კურსებს, გამაჯანსაღებელ-სპორტულ, კულინარიულ, გასართობ და გასახალისებელ აქტივობებს. მათი ყოველკვირეული გრაფიკი წინასწარ იყო განსაზღვრული. „ლიბერთის“ ეს კურსები ერთგვარი მხარდაჭერა იყო ქვეყანაში დაწყებული კამპანიისა – ,,დარჩი სახლში“. პირველი ვიდეო გავიდა ფეისბუკის ონლაინგვერდზე „ჩემი ლიბერთი“, რომელიც სწორედ „ლიბერთი ბანკის“ სოციალური პასუხისმგებლობის პროექტებისთვის შეიქმნა.
პროექტი, რომელშიც ჩართული იყვნენ როგორც ბანკის თანამშრომლები, ისე მოწვეული ლექტორები, სტუმრები და მეგობრები 2020 წლის ივნისის ბოლომდე გაგრძელდა. შედეგად, CSR-ის ფეისბუკგვერდის ერთგულ მომხმარებელს შეუმსუბუქდა სახლში იზოლაციის პირობები. ვიდეოგაკვეთილებს ფეისბუქზე 5 მილიონამდე ნახვა ჰქონდა. მომხმარებლებები აქტიურად იყვნენ ჩართული ყოველდღიური კომენტარებით. ვიდეოები ახლაც განთავსებულია სოციალურ ქსელში და ნებისმიერ დროს შეიძლება ამ გაკვეთილების ხელახლა ყურება.

Facilitation of healthy life style, and especially taking care of the older generation has always been the priority in the social responsibility plan of Liberty Bank. Accordingly, Liberty Bank worked out online projects specifically targeted for individuals over 60.
These projects, having been developed right after the pandemic outbreak, provided for free computer skill teaching courses, athletic, cooking, entertainment and amusement activities. The respective timetable was set during each week. These Liberty courses became somewhat supporter to the Stay Home campaign undertaken in the country. The first online video was shown on MyLiberty Facebook site, which had been created specifically for Liberty Bank’s social responsibility projects.
The project involving Bank employees, as well as the invited lecturers, guests and friends lasted till the end of June 2020. As a result, the home quarantine conditions for the devoted CSR FB account users were made softer. The video lessons had up to 5 million views on FB. The users were actively commenting daily. The videos are still available in social network and they can return any time and revise the lessons.