კომპანია „იუაის“ მიერ განხორციელებული პროექტის მიზანი ახალგაზრდობის გაძლიერებაა და ამ მიზნის მისაღწევად რამდენიმე მიმართულებაა არჩეული: ქალთა გაძლიერება, სტუდენტების ხელშეწყობა, სწავლება და დასაქმება როგორც თბილისში, ისე რეგიონებში.
პროექტი დაიწყო 2020 წლის იანვარში და მიმდინარეა.
კომპანიამ, გენდერულ თანასწორობაში წვლილის შეტანის მიზნით, რეგიონული განვითარების საზოგადოების სასტიპენდიო ფონდთან თანამშრომლობით, რეგიონებში მცხოვრებ 35 სტუდენტ გოგონას სრულად დაუფინანსდა უნივერსიტეტში სწავლა. ქალთა გაძლიერების ხელშესაწყობად 2020 წელს კომპანიაში სტუდენტი გოგონებისათვის კორპორაციული ფინანსების სალექციო კურსი დაიგეგმა. პროექტის ფარგლებში ლექციებს ესწრებოდა მე-2, მე-3 და მე-4 კურსელი 30-ზე მეტი სტუდენტი.
2020 წელს, პანდემიის პირობებშიც, კომპანიამ დისტანციურად ჩაუტარა პროფესიული ტრენინგი 50-მდე სტუდენტს და 6 თვიდან 1 წლამდე ვადით დაასაქმა კომპანიის სხვადასხვა განყოფილებაში. დასაქმებულ სტუდენტებს ხელი მიუწვდებათ EY-ის ტრენინგების ყველა პლატფორმაზე უფასოდ. მათ შესაძლებლობა აქვთ გაიარონ როგორც პროფესიული, ისე უცხო ენებისა და სხვა არაპროფესიული კურსები. სტაჟიორებს საშუალება აქვთ მუშაობა კომპანიაში გააგრძელონ.
რეგიონული გაძლიერების სტრატეგიაზე მუშაობა კომპანიამ 2018 წლიდან დაიწყო, რაც გულისხმობს რეგიონებში წარმატებული სტუდენტების დედაქალაქში დასაქმებას. ეს მიმართულება პანდემიის პერიოდშიც არ შეჩერებულა. სტუდენტებს საერთაშორისო სერტიფიცირების დაფინანსების მოპოვების და კომპანიაში დასაქმების შესაძლებლობა აქვთ. პროექტის ფარგლებში 2 კურსდამთავრებულია დასაქმებული.

The project implemented by EY was targeted at youth empowerment; several directions were selected to achieve this goal: women empowerment, support to students through their training and employment both in Tbilisi and regions.
The project commenced in January 2020 and keeps going.
For the purposes of contributing to gender equality, through collaboration with the Scholarship Fund of the Regional Development Society, university study fees were fully funded for 35 female students. To support women empowerment, in 2020 a course in corporate finances was organized for female students in the company. Over 30 2nd, 3rd and 4th year students attended the lectures within the scope of this project.
In 2020, even during the pandemic the company provided remote professional training to up to 50 students and provided them with jobs ranging from 6 month to one year term in various departments of the company. The employed students have free access to all EY training platforms. They have a chance to take up foreign languages and other non-professional courses. The trainees have an opportunity to continue working in the company.
The company started working out the strategy for regional empowerment in 2018, which means arranging employment in the capital city to the successful students residing in the regions. This activity did not stop during the pandemic. The students are given an opportunity to receive funding for international certification and employment in the company. Two graduates are already employed within the project framework.