პროექტი საშუალებას აძლევს თანამშრომლებს იმუშაონ დისტანციურად ან დროდადრო გადაანაცვლონ სამუშაო საათები, კომპანიის კონფიდენციალურობის და უსაფრთხოების პოლიტიკის მოთხოვნების შესაბამისად. თანამშრომელთა საჭიროებების შესახებ კომპანიაში ჩატარებული ბოლო გამოკითხვით გამოვლინდა, რომ თანამშრომელთა დიდი ნაწილი მოქნილი სამუშაო გრაფიკით მუშაობას ამჯობინებდა, რაც მათ სამუშაოს უფრო ეფექტურს გახდიდა.
ამ შედეგების გათვალისწინებით, 2017 წლის იანვარში დაიწყო პროექტი „მოქნილი სამუშაო გრაფიკი“, რომელიც თავდაპირველად საპილოტე ჯგუფებში (მენეჯმენტის რგოლი) მოსინჯეს და წარმატებით განხორციელების შემდეგ, ივლისიდან, მთელი ოფისის მასშტაბით გავრცელდა. პროექტი ერთ წელზე მეტია ხორციელდება და მისი წარმატების საზომია სამუშაოს მაღალი შედეგები და თანამშრომელთა კმაყოფილება – მათი დადებითი გამოხმაურება და შეფასებები. აქედან გამომდინარე, პროექტმა მიიღო მუდმივი სახე.
„Deloitte-ის წევრი კომპანიები დიდ როლს თამაშობენ მსოფლიო საჯარო პოლიტიკის, ბიზნესისა და საზოგადოების განვითარებაში. ჩვენ ხელს ვუწყობთ ეთიკური ქცევის, მოწინავე განათლების სისტემისა და კულტურის განვითარებას და ვახორციელებთ გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების მდგრადი გამოყენების ადვოკატირებას“.

Based on a recent survey of employee needs, it was revealed that the majority prefers to work with a flexible schedule which makes them more effcient. Taking the results into consideration, the project targeting a flexible work schedule was launched in January 2017. The project's pilot version was tested within the top management section and implemented throughout the whole branch following the success of the pilot.
The project has been implemented for more than one year and the employees' use of the project, their feedback, the positive assessments and the work results are the measure of its success. This project will be a permanent part of the company. The employee is able to plan a flexible remote work schedule or reschedule working hours according to his individual needs.
„Deloitte member firms have much to contribute to public policy, business and society throughout the world. We respect human dignity and expand our capabilities through inclusion and cultural diversity. We promote the highest levels of ethical behavior, advance education and culture, and advocate the sustainable use of natural resources and respect for the environment“.