სოციალური პასუხისმგებლობის სტრატეგიის თანახმად, 2018-2019 წლებში კომპანიამ შესთავაზა სხვადასხვა ტიპის pro bono მომსახურება შესაბამისი საჭიროების მქონე ორგანიზაციებს, განსაკუთრებით კი, პატარა ქალაქებში, დასახლებებსა და სოფლებში მოქმედ სოციალურ საწარმოებს, შშმ პირების და ქალთა პრობლემებზე მომუშავე ორგანიზაციებს, მოწყვლად და სოციალურად დაუცველ ჯგუფებს, ბავშვთა და ხანდაზმულთა სახლებს, სკოლის მოსწავლეებსა და ახალგაზრდებს. კერძოდ, pro bono ქსელის ფარგლებში `ემბისიმ~ წარმატებით ითანამშრომლა მუსთერაპიის ცენტრთან, ასოციაცია „ანიკასთან“, სოციალურ საწარმო „პოტერიასთან“, სათემო ორგანიზაციასთან „სამოქალაქო საზოგადოება განვითარებისთვის“; განხორციელდა ერთობლივი პროექტები მ. იაშვილის სახელობის კლინიკასთან, ორგანიზაციასთან Action Against Hunger, ფონდ „ტასოსთან“, გაეროს ქალთა ორგანიზაციასთან, სათნოების სახლ „კათარზისთან“.
2018 წლიდან “ემბისის” ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება სოციალური პროექტი „ფინანსური მრჩეველი“, რომლის მიზანია მოსახლეობის სხვადასხვა ჯგუფის ფინანსური განათლების დონის ამაღლება და ეკონომიკური კეთილდღეობის ზრდის ხელშეწყობა. პროექტის ფარგლებში უფასო კონსულტაციებითა და ტრენინგებით ამ დროისთვის 300-მდე ადამიანმა ისარგებლა.

In 2018-2019, in compliance with its Social Responsibility Strategy, the company offered different probono services to different organizations, according to their needs. Special emphasis was made on social enterprises working in small towns and villages, organizations working on women’s problems and problems of persons with special needs as well as to the vulnerable population, orphanages, shelters for elderly, school children and youth. Namely, within its probono network, MBC successfully cooperated with the Musical Therapy Center, the Anika Association, the Poteriasocial enterprise and the Civil Society for Development community organization. MBC carried out joint activities together with the Iashvili Clinical Hospital, the Action Against Hunger organization, the TASO Fund, UN Women and the Catharis Social Support Center.
Since 2018, MBC has been supporting the implementation of a social project, entitled Financial Adviser, whose goal is to increase the level of financial literacy among different groups of the population and promote economic welfare. As of today, as many as 300 people have received free advisory services and trainings provided within this project.