წმ. ანდრიას ქართული უნივერსიტეტის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი
იზა გიგაურს აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების დოქტორის ხარისხი. დაამთავრა ნიდერლანდების ბიზნესის სკოლა, ამერიკის ჰუმანიტარული უნივერსიტეტი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი და ბოხუმის რურის უნივერსიტეტი გერმანიაში.
კითხულობს ლექციებს უმაღლესი განათლების სამივე საფეხურზე, არის ნაშრომების ხელმძღვანელი, ექსპერტი და ოპონენტი.
გამოქვეყნებული აქვს 80-ზე მეტი სამეცნიერო ნაშრომი საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალებსა და წიგნებში, მონაწილეობა აქვს მიღებული 35 საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაში, არის 40-ზე მეტი მაღალრეიტინგული საერთაშორისო ჟურნალის რეცენზენტი და სარედაქციო კოლეგიის წევრი, საერთაშორისო კონფერენციების სამეცნიერო კომიტეტის წევრი, სამი საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალის სპეციალური გამოშვების რედაქტორი, ორი წიგნის ავტორი და რედაქტორი, საერთაშორისო პროფესიული კავშირების წევრი და კონკურსების შემფასებელი.
მიღებული აქვს პრესტიჟული საერთაშორისო ფონდების სტიპენდიები და სამეცნიერო გრანტები.
კვლევითი ინტერესები მოიცავს კორპორაციულ სოციალურ პასუხისმგებლობას, მდგრად განვითარებას, მარკეტინგს, ადამიანური რესურსების მენეჯმენტს, მეწარმეობასა და სოციალურ მეწარმეობას.

Iza Gigauri has a PhD in Business Administration with Summa Cum Laude from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. She graduated from the Business School Netherlands, the American University for Humanities, Ilia State University and Ruhr-University Bochum in Germany.
Iza delivers lectures at all three levels of higher education and is a supervisor, expert and opponent of theses.
She has published more than 80 scientific papers in international scientific journals and books, participated in more than 35 international scientific conferences and is a member of the editorial board and reviewer of more than 40 high-impact international journals.
Iza is a member of scientific committees for international conferences, an editor of special issues for three international scientific journals, an author and editor of two books, a member of international professional associations, and an evaluator of competitions.