პროექტის მიზანია დაჭრილი ვეტერანებისა და სამხედრო მოსამსახურეების ფიზიკურ და მენტალურ ჯანმრთელობაზე ზრუნვა და მათთვის ღირსეული ცხოვრების უზრუნველყოფა.
პროექტის ბენეფიციარები არიან საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისთვის, სხვადასხვა საბრძოლო მოქმედებებსა და საერთაშორისო სამშვიდობო მისიებში მონაწილე პირები.
დაფინანსების უზრუნველსაყოფად „სილქნეტი“ ყოველწლიურად გამოყოფს 300 000 ლარს. დამატებითი რესურსის მოზიდვა ხდება საქართველოში და მის ფარგლებს გარეთ მცხოვრები ბიზნესმენების, საქართველოს მთავრობის, საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და საზოგადოების სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენელთა შემოწირულობებით.
2018 წლიდან დღემდე ფონდმა „სილქნეტის“ ყოველწლიური შემოწირულობებით და დახმარებით  შეძლო 2 300 000 ლარის მობილიზება, რითაც დაფინანსდა 300 ბენეფიციარის და მათი შვილების საჭიროებები.Fფონდის დაფინანსებით ბენეფიციარებს უტარდებათ გადაუდებელი, ძვირადღირებული ოპერაციები საზღვარგარეთ და საქართველოში, ისინი იღებენ საჭირო სამედიცინო მომსახურებასა და მედიკამენტებს, უფინანსდებათ სხვადასხვა პროფილის სასწავლო კურსები პროფესიული გადამზადების მიზნით, ეტლით მოსარგებლეთათვის ხდება საცხოვრებელი ფართის ადაპტირება და სხვა. 2022 წელს, ფონდმა, აშშ-ის საელჩოს თავდაცვის სფეროში თანამშრომლობის სამსახურთან ერთად, ომის ვეტერანთა კლინიკურ ჰოსპიტალს საჩუქრად გადასცა უახლოესი ტექნოლოგიებით აღჭურვილი სამედიცინო აპარატურა.

The goal of the project is to provide for the physical and mental health of wounded veterans and servicemen and provide them with a dignified life.
Beneficiaries of the project are those participating in various combat operations and international peacekeeping missions to defend the territorial integrity of Georgia.
Silknet allocates GEL 300,000 annually to finance this project. Additional resources are mobilized through donations from businesspersons living in Georgia and abroad, the Government of Georgia, international organizations and representatives of various spheres of society.
From 2018 until today, the fund has collected a total of GEL 2,300,000, thus financing the needs of 300 beneficiaries and their children. The Fund also finances urgent medical operations in Georgia and abroad where beneficiaries receive necessary medical services and medicines. Further, the fund finances various training courses for the professional training of beneficiaries as well as ensuring living spaces are adapted for wheelchair users, among others. In 2022, the fund, together with the Defense Cooperation Service of the US Embassy, donated medical equipment utilizing the latest technologies to the Clinical Hospital of War Veterans.