კომპანიის მთავარი მიზანია სათამაშო ხელმისაწვდომი იყოს ყველა ბავშვისთვის და ეს არ იყოს ფუფუნების განსაკუთრებული საგანი. ამ მიზნისთვის უკვე 7 წელია „ჭიტა“ ატარებს საქველმოქმედო აქციებს, სადაც მკაფიოდ გამოჩნდა, რომ არსებობს განვითარებისთვის აუცილებელ სათამაშოებზე წვდომის პრობლემა, ძირითადად, სოციალურად დაუცველ და მრავალშვილიან ოჯახებში. ხშირად ბავშვებს საბავშვო ბაღებშიც კი არ მიუწვდებათ ხელი განვითარებისთვის აუცილებელ სათამაშოებზე. ამ პრობლემებიდან გამომდინარე, კომპანიის ხელმძღვანელობამ გადაწყვიტა განეხორციელებინა პროექტი „იჩქარე სიკეთის კეთება“.
პროექტის მიზანია მისცეს თანაბარი განვითარების შესაძლებლობა სოციალურად დაუცველი და მრავალშვილიანი ოჯახების აღსაზრდელებს.
პროექტის სამიზნე ჯგუფები არიან სოციალურად დაუცველი და მრავალშვილიანი ოჯახები, დღის ცენტრები, დაღუპული ჯარისკაცების ოჯახები, „ბერი ანდრიას ფონდის“ და „დიმიტრი ცინცაძის ფონდის“ ბენეფიციარები და დაუნის სინდრომის ასოციაცია „ბაბალეს“ ბენეფიციარები.
პროექტის მიმდინარეობისას „ჭიტას“ ქსელის ყველა მაღაზიაში განთავსებული იყო „სურვილების დაფები“, რომლებზეც წარმოდგენილი იყო იმ ბავშვების სურვილები, რომელთა გახარებაც იგეგმებოდა. ამ სურვილების ასრულებაში კომპანიის მაღაზიების მომხმარებელი იღებდა მონაწილეობას.

The main goal of the company is to make toys available to all children and that they should not be a luxury item. In order to achieve this goal, we have been organizing charity events for seven years now which clearly highlighted the problem of access to toys necessary for development, mainly among socially vulnerable and larger families. Often, even in kindergartens, children do not have access to the toys necessary for their development. Due to these problems, the project Hurry Up for Good Deeds was begun on the initiative of the company’s management.
The goal of the project is to provide equal development opportunities for socially disadvantaged and larger families.
The target groups of the project are the aforementioned socially vulnerable and larger families, day care centers, families of fallen soldiers, beneficiaries of the Beri Andrias Foundation and the Dimitri Tsintsadze Foundation and beneficiaries of the Down Syndrome Association, Babale.
During the project, all stores of the Chita network had "wish boards" with the wishes of children whom we planned to make happy. Our customers participated in the granting their wishes.