პროექტი მიზნად ისახავს შექმნას არა მხოლოდ თანამედროვე ცხოვრების სტილი და დახვეწილი არქიტექტურული კომპლექსი, არამედ სრულიად ახალი გარემო ეკოლოგიური და ჯანსაღი ცხოვრებისათვის იქ, სადაც არ იყო სიმწვანე და ინფრასტრუქტურა.
პროექტი შემუშავდა მდგრადობისა და მწვანე პრინციპების გათვალისწინებით, სწორედ ამიტომ ტერიტორიის მხოლოდ 20%-ია საცხოვრებელი შენობა-ნაგებობებისთვის გამოყოფილი, დანარჩენი 80% კი რეკრეაციული ზონებისა და დამატებითი ინფრასტრუქტურისთვისაა.
- მწვანე საფარის ზრდა
2022 წელს კომპანიამ ტერიტორიის გასამწვანებლად 5000-მდე ნარგავი შეიძინა. კომპანიას აღებული აქვს ვალდებულება ყველა მომიჯნავე მეზობელს ერთმანეთისგან ყოფდეს მჭიდრო გადანაწილების კვიპაროსების მწვანე ღობე. მხოლოდ ამ ვალდებულების შესასრულებლად კომპანიამ 2022 წელს დამატებით 2500 ნერგი შეიძინა.
- ბიომრავალფეროვნების დაცვა/პროექტი „გუგულიანი საათი“
გუნდმა ერთხმად გადაწყვიტა 2022 წლის საახალწლო პერიოდში უარი ეთქვა კომერციული ხასიათის კამპანიაზე და სარეკლამო სააგენტო „მეტროს“ დახმარებით 2022 წელს შექმნა ვიდეორგოლი პიროტექნიკის გამოყენების წინააღმდეგ. მწვანე ქალაქის ტერიტორია, წინა წლებისგან განსხვავებით, ახალ 2023 წელს პიროტექნიკის გარეშე შეხვდა.
- გარემოზე მავნე ზემოქმედების შემცირება
დღეისათვის ტერიტორიაზე განთავსებულია 10 ელდამტენი, რომლით სარგებლობაც უფასოა. გარდა ამისა, კომპანია ეტაპობრივად ანაცვლებს საწვავზე მომუშავე გაზონის საკრეჭი მანქანების რაოდენობას იმავე დანიშნულების ელექტრომანქანებით. ტერიტორიაზე ყველა განათება არის დიოდური, სადარბაზოებში კი დამონტაჟებულია მოძრაობის დეტექტორები. ვიზიტორებისთვის ტერიტორიაზე ექსკურსიის გასამართად კომპანია იყენებს გოლფის ელექტრომანქანას. შიდა დაცვის პერსონალი ტერიტორიაზე ელსკუტერებით/ჰავერბორდით პატრულირებს.

The project is targeted at establishing not only a modern life style and an exquisite architectural complex, but also a completely new environment for ecological and healthy living in an area where there was no previous greenery or infrastructure.
The project was worked out with the vision of sustainability and green principles and for this reason the company assigns only 20% of the territory to residential buildings and keeps the rest – 80% for recreation zones and additional infrastructure.
• Increase of the Green Cover
In 2022, the company purchased up to 5,000 seedlings to plant in the area. The company ensured that each neighbor would be separated from each other within the private villa sector, adjacent to the central district, with a green hedge of densely planted cypress trees. Lisi Development bought an additional 2,500 seedlings in 2022 to meet the fulfilment of this commitment.
• Protection of Biodiversity/Cuckoo Clock Project
The team decided not to do a commercial campaign during the New Year period of 2022 and created a video against the use of pyrotechnics with the help of the Metro advertising agency. The territory of the Green City, unlike previous years, welcomed the New Year 2023 without pyrotechnics.
• Reduction of Negative Environmental Impact
Currently, there are ten electric chargers located on the territory which are free to use. In addition, the company is gradually replacing a number of fuel-dependent lawn mowers with electric alternatives for the same purpose. All lighting in the area is LED and motion detectors are installed at the entrances. The company uses an electric golf cart for visitors to tour the area. Internal security personnel patrol the area on e-scooters/hover boards.