საქართველოში ფრანგული ენის მასწავლებლებს პირველად აქვთ უნიკალური შესაძლებლობა, რომ გაიარონ სპეციალიზებული კურსები, გაეცნონ თანამედროვე მიდგომებს და შემდეგ კლასში აქტიურად გამოიყენონ ინტერაქტიური მასალები გარემოსდაცვითი ცნობიერების ასამაღლებლად.
კურსები არის უფასო და ტარდება დისტანციურად. შესაბამისად, მასწავლებლებს მონაწილეობის მიღება საქართველოს ნებისმიერი წერტილიდან შეუძლიათ.
2022 წლის ნოემბერში კომპანიის დამფუძნებელი დაუკავშირდა ფრანგ ტრენერს, რომელმაც შეადგინა ერთდღიანი პედაგოგიური ტრენინგის კონკრეტული პროგრამა. კურსის მოდულები განისაზღვრა ფრანგულის, როგორც უცხო ენის მასწავლებლებისთვის (პრიორიტეტი მიენიჭა ქართული საჯარო სკოლების, განსაკუთრებით, რეგიონების სკოლების მასწავლებლებს), რომლებიც ასწავლიან მაღალკლასელ მოზარდებს (A2-B1 დონეზე).
პროექტის მომზადებაში, გარდა პედაგოგიური გუნდისა, აქტიურად იყო ჩართული „აპოსტროფის“ ადმინისტრაციული გუნდი და მარკეტინგის სამსახური.
პროექტი მიმდინარეა და მისი შედეგები გაიზომება კითხვარებზე დაყრდნობით, რომლებსაც მონაწილეები ტრენინგის დაწყებამდე და დასრულებისას შეავსებენ .
„აპოსტროფის“ გუნდის მიზანია გასცდეს საკუთარი სტუდენტებისა და პედაგოგების სეგმენტს, უფრო მეტ ადამიანს გაუზიაროს თავისი ღირებულებები და დაეხმაროს მათ კვალიფიკაციის ამაღლებაში.

For the first time, French teachers in Georgia have a unique opportunity to learn about modern approaches to actively use interactive materials in their classrooms in order to raise environmental awareness.
Courses are free and conducted remotely. Therefore, teachers can participate from anywhere in Georgia.
In November 2022, the founder of the company contacted a French trainer who compiled a specific one-day pedagogical training program for teachers of French as a foreign language (priority was given to teachers in Georgian public schools, especially schools in the regions) who teach high school students (A2-B1 level).
In addition to the pedagogical team, Apostrophe’s administrative team and marketing department were also actively involved in the preparation of the project.
The project is ongoing and its results will be measured based on the questionnaires filled out by participants before and after the training.
The goal of the Apostrophe team is to go beyond the segment of students and teachers and share their ideas with more people while helping them improve their qualifications.