ლევან ფანგანის საქმიანობა მდგრადი განვითარების მიმართულებით კარგადაა ცნობილი და აღიარებულია საქართველოს და კავკასიის რეგიონის აკადემიურ წრეებში. სხვადასხვა წლებში იგი იყო Oikos International-ის გლობალური პრეზიდენტი, UN PRME-ის საერთაშორისო მრჩეველთა საბჭოს წევრი, მონაწილეობდა და მოხსენებით გამოვიდა მდგრადი განვითარების კონფერენციებში მსოფლიოს 40-ზე მეტ ქვეყანაში.
ლევან ფანგანის დამსახურებაა, რომ სოციალური პასუხისმგებლობა GEC-ში არა მხოლოდ ცალკეული აქტივობების სახით ხორციელდება, არამედ ინტეგრირებულია სტრატეგიაში, პროცესებსა და პროცედურებში და კონსულტირების პრაქტიკაში.
როგორც GEC დირექტორი და მდგრადი განვითარების ხელმძღვანელი, ლევანი მუდმივად ზრუნავს გუნდის წევრების მოტივაციასა და ჩართულობაზე, ცდილობს აამაღლოს მათი ცნობიერება და წაახალისოს მდგრადი ქცევა და ასეთი ქცევის მაგალითს თავად იძლევა. ლევანის ინიციატივით კომპანიაში დანერგილია „უქაღალდო ოფისის“ კონცეფცია; მოქმედებს ანაზღაურებული დეკრეტული შვებულება დედებისა და მამებისთვის; მდგრადი სატრანსპორტო პოლიტიკის ფარგლებში წახალისებულია დისტანციური მუშაობა და ეკომეგობრული ტრანსპორტით სარგებლობა; სამუშაო საათებში ინტეგრირებულია პრო ბონო აქტივობები.
ლევანის ხელმძღვანელობით GEC-ში მოქმედებს ახალგაზრდა ბიზნესკონსულტანტების პროფესიული განვითარების კომპლექსური და გრძელვადიანი პროგრამა; მისი თაოსნობით და აქტიური ჩართულობით GEC-მ დააფუძნა მდგრადი განვითარების ინსტიტუტი (ISD), რომლის მისიაა გარემოსდაცვითი, სოციალური და ეკონომიკური მდგრადობის ხელშეწყობა საქართველოში. ინსტიტუტის წამყვანი პროექტია საგანმანათლებლო პლატფორმა sustainability.ge, რომელსაც ყოველთვიურად 25,000 მნახველი ჰყავს.
ლევან ფანგანის ინიციატივით GEC Consulting-ი გახდა გაეროს გლობალური შეთანხმების წევრი, გაეროს ქალთა გაძლიერების პრინციპების ხელმომწერი და საქართველოს პრო ბონო ქსელის წევრი.

Levan Pangani's activities in the direction of sustainable development are well known and recognized in the academic circles of Georgia and the Caucasus region. In different years, he has been the Global President of Oikos International and member of the International Advisory Board of UN PRME and has spoken at and participated in sustainable development conferences in more than 40 countries around the world.
It is to Levan Pangani's credit that social responsibility at GEC is not only implemented as separate activities but is integrated into the company’s strategy, processes and procedures, and consulting practice.
As GEC’s Executive Director and Head of Sustainable Development, Levan is constantly concerned with the motivation and engagement of team members and he strives to raise awareness and encourage sustainable behavior as he himself leads by example. On his initiative, the concept of a "paperless office" was introduced at the company. There is paid maternity leave for mothers and fathers. Remote work and the use of eco-friendly transport are encouraged within the framework of the company’s sustainable transport policy and pro bono activities are integrated into working hours.
Under Levan Pangani’s leadership, a complex and long-term program for the professional development of young business consultants is operating at GEC. Through his leadership and active involvement, GEC established the Institute for Sustainable Development (ISD) whose mission is to promote environmental, social and economic sustainability in Georgia. The Institute’s leading project is the educational platform, sustainability.ge, which has 25,000 visitors every month.
On Levan's initiative, GEC Consulting became a member of the UN Global Compact, a signatory of the UN Women's Empowerment Principles and a member of the Pro Bono Network of Georgia.