საქართველოში Covid-19-ის გავრცელების დღიდან „არემჯის“ ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტი რეგიონში ადგილობრივი თემის მხარდაჭერა იყო. ამისათვის კომპანიამ დაგეგმა ინიციატივა, რომლის განხორციელება მიმდინარე წლის მარტის თვეში დაიწყო და ამ დრომდე მიმდინარეობს.
რეგიონში ადგილობრივი თემისთვის „არემჯის“ მხარდაჭერის აქტივობები მოიცავდა: პანდემიის დროს მოწყვლადი ჯგუფებისთვის სოციალური დახმარების გაწევას; ადგილობრივი თემის წარმომადგენლების ჯანმრთელობაზე ზრუნვას; პანდემიის დროს შემოსავლების გარეშე დარჩენილი თემის წარმომადგენლების ფინანსურ კეთილდღეობაზე ზრუნვას; ქვეყნისა და, განსაკუთრებით, საქმიანობის რეგიონში ექიმებისა და ჯანდაცვის სისტემის მხარდაჭერას.
საზოგადოებისა და ადგილობრივი თემის მხარდასაჭერად კომპანიის მიერ განხორციელებული ინიციატივების შედეგად, ქვემო ქართლის 3 მუნიციპალიტეტში, მკაცრი შეზღუდვების პირობებში, მოხდა 7 სოფელში მცხოვრები 500-მდე სოციალურად დაუცველი ოჯახის პირველადი საჭიროების სოციალური პაკეტით უზრუნველყოფა. კონტრაქტორ კომპანიებსა და სასპონსორო კლუბებში დასაქმებული 200-ზე მეტი ადგილობრივი მოქალაქე ამ დრომდე შეუფერხებლად იღებს ყოველთვიურ ანაზღაურებას. პანდემიის პერიოდში კომპანიამ უწყვეტად განაგრძო სასპონსორო თანხის გადახდა სპორტული, კულტურული და საგანმანათლებლო წრეებისა და კლუბებისათვის, მიუხედავად იმისა, აგრძელებენ თუ არა მუშაობას. კომპანიის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარეობს ბოლნისის ცენტრალური კლინიკის და დაბა კაზრეთის ადგილობრივი პოლიკლინიკის გაძლიერება, რათა მოხდეს პანდემიის დროული და ეფექტური მართვა, რომლის ფარგლებშიც ბოლნისის კლინიკისათვის შეიძინეს 3 სასუნთქი აპარატი.
კომპანია აქტიურად იყო ჩართული საზოგადოების მხარდასაჭერი მყისიერი და ეფექტური ინიციატივების განხორციელების დაფინანსებაში.

From the very first day of Covid-19 outbreak in Georgia, one of the key priorities of RMG has been implementation of initiative supporting local community. The related activities planned by RMG in response to Covid-19 commenced to be implemented in March 2020 and are still in progress.
The activities carried out in the region to support local communities included the following: social aids to vulnerable groups during the pandemic; taking care of local community members; caring about financial wellbeing of the community members left without income; support to the doctors and healthcare system in the country and especially, within the region of the company activities.
As a result of initiatives implemented by the company to support the society and local communities, up to 500 socially vulnerable families in 7 villages of 3 municipalities of Kvemo Kartli region, during the effective strict regulations were provided with the primary need social packages. Over 200 local citizens employed by the contractor companies and sponsor clubs have been paid to date with monthly remuneration without delays. The company continued paying sponsorship fees to sports, cultural and educational courses and clubs whether they carry on functioning or not. The company provides financial support in order to strengthen Bolnisi central clinic and local outpatient clinic in Kazreti settlement, to ensure timely and efficient management of the pandemic; under this initiative 3 respiratory devices were purchased for Bolnisi clinic.
The company was actively involved in funding urgent and efficient initiatives directed at supporting the society.