ეფეს საქართველო სს "ლომისი“
2020 წლის მარტიდან ფონდი „ნატახტარი“ სრულად გადაეწყო პანდემიასთან დაკავშირებულ გამოწვევებზე, რასაც მართავს „ეფეს საქართველო“ და არასამთავრობო ორგანიზაცია „ჩვენი სახლი საქართველო“.
მარტიდან დღემდე „ეფეს საქართველომ“, სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციებთან კონსულტაციების შედეგად, შეიძინა 40 000 ლარის ღირებულების სწრაფი ტესტი და მთავრობას გადასცა, ინფექციური პათოლოგიისა და შიდსის ცენტრს გადასცა სადეზინფექციო ხსნარების მარაგი, ხოლო 50 000 ლარი გადარიცხა #STOPCOV ფონდში.
„ეფეს საქართველოს“ დირექტორებმა და მენეჯერებმა საერთო გადაწყვეტილების საფუძველზე გამოავლინეს ჯგუფები, რომელთაც ყველაზე მეტად სჭირდებოდათ ძლიერი კომპანიის დახმარება. კომპანიის პროდუქცია გადაეცა თბილისის ყველა კოვიდ-სასტუმროში კარანტინში მყოფ ადამიანებს. პროდუქცია ასევე დაურიგდათ ხანდაზმულებსა და სოციალურად დაუცველ პირებს, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფ ოჯახებს, მთავრობის ცხელი ხაზის-144-ის ცენტრის თანამშრომლებსა და ექიმებს, ჯამში, 5000-მდე ადამიანს.
ფონდი „ნატახტარის“ ბენეფიციარებს „ეფეს საქართველო“ მედიკამენტებითა და ონლაინსწავლებისთვის საჭირო რესურსებით ამარაგებს, პანდემიის პერიოდში უმუშევარ ბენეფიციარებს ფონდი ფინანსურადაც ეხმარება. „ეფეს საქართველო“ როგორც ფინანსურად, ისე სამედიცინო საშუალებებით დაეხმარა სამთავრობო და ჯანდაცვის სექტორის უწყებებს.

Effective from March 2020 Natakhtari Fund completely directed its attention to the challenges caused by the pandemic; these challenges are managed by Efes Georgia and NGO – Georgia is our Home.
From March to date Efes Georgia through consultations with governmental and non-governmental organization, has purchased fast tests of 40,000 GEL value which were transferred to the government; the company delivered disinfection liquid supply to the Center of Infectious Pathology and Aids, and transferred 50,000 GEL to StopCov fund.
On the basis of a joint decision, directors and managers of Efes Georgia identified the groups that were in the highest need of support from a stronger company. The company products were delivered to individuals in quarantine staying in all Tbilisi Covid hotels. The products were also delivered to the elderly and socially unprotected people, families living below the poverty threshold, employees of the governmental hot-line center 144 and doctors; in total up to 5,000 individuals.
Efes Georgia is supplying beneficiaries of Natakhtari fund with drugs and the resources necessary for online studies; during the pandemic the Fund provided financial aids to the unemployed beneficiaries. Efes Georgia provided financial support and medical supplies to governmental and healthcare organizations.