სოციალური პასუხისმგებლობის პროგრამა #ლიბერთიგულით პანდემიის პერიოდში დაიბადა და აპრილის თვიდან მის ფარგლებში არაერთი სასარგებლო პროექტი განხორციელდა. პროგრამა წარმოადგენს მასშტაბურ კამპანიას, რომელიც, სხვა მიმართულებებთან ერთად, საზოგადოების ყველაზე მეტად დაუცველი და ზრუნვამოკლებული სეგმენტის მხარდაჭერას ითვალისწინებს. ბანკი რამდენიმე წელია მთელი წლის განმავლობაში აფინანსებს ქვეყანაში რეგისტრირებული თითქმის ყველა მოხუცთა პანსიონისა და ბავშვთა სახლის კომუნალურ გადასახადებს.
„ლიბერთი“ პანდემიის პირველივე დღეებიდან აქტიურად ჩაერთო კოვიდის წინააღმდეგ ბრძოლაში. ბანკმა 52-ვე ობიექტის ბენეფიციარს, ტრადიციულ დახმარებაზე დამატებით, გადასცა პირველადი საჭიროების პროდუქტები, მედიკამენტები და სადეზინფექციო საშუალებები. მომარაგების დაგეგმვა მოხდა სოციალურ სააგენტოსთან ერთად.
პროექტში „ლიბერთის“ თანამშრომლები აქტიურად იყვნენ ჩართული. მათ ექვს რეგიონში: კახეთში, იმერეთში, თბილისში, შიდა ქართლში, აჭარასა და გურიაში ადგილობრივად შეიძინეს ყველა საჭირო ნივთი და საკუთარი სახსრებით დაურიგეს ბენეფიციარებს.
„ლიბერთის“ მხარდაჭერა მხოლოდ კომუნალური ხარჯების ანაზღაურებით არ შემოიფარგლება და მის პრიორიტეტს ამ სახლების ბინადრებზე რეგულარული ზრუნვა და საზოგადოებაში მათი ინტეგრირება წარმოადგენს.

JSC Liberty Bank Liberty
Social responsibility program – Liberty with Heart – emerged during the pandemic and since April multiple useful projects have been implemented within its framework. The program is large-scale campaign, which along with other directions, provides for support to the most unprotected segment of the society that are in high need of care. For a few years the company has been covering annual utility bills for almost all nursery houses and orphanages registered throughout the country.
From the very first day Liberty got actively involved in fighting against Covid pandemic. Apart from the ongoing support, the bank transferred primary need items, drugs and disinfection means to the beneficiaries of all 52 units. The supply delivery was planned together with the Social Agency.
Employees of the bank were actively involved in the project. They locally purchased all necessary items in six regions: Kakheti, Imereti, Tbilisi, Shida Kartli, Adjara and Guria and distributed among the beneficiaries at their own cost.
Support from Liberty is not limited to only payment of utility bills, its priority is to take regular care of the beneficiaries staying in these houses and to facilitate their integration into the society.