ევროპაბეთი - responsible.ge
პროექტის მიზანია Covid-19-თან მებრძოლი სამედიცინო პერსონალის მხარდაჭერა, რაც გულისხმობს მათ უფასო ფსიქოთერაპიულ დახმარებას. პროექტი დაიწყო 2020 წლის 8 ივლისს „ევროპაბეთის“ მხარდაჭერით და გაგრძელდება საჭიროების მიხედვით.
2020 წლის დასაწყისში „ევროპაბეთმა“, პასუხისმგებელი თამაშის პოლიტიკის (Responsible.ge) ეგიდით, ერთ-ერთ აქტივობად გამოაცხადა „უფასო ფსიქოლოგიური კურსები ლუდომანებისთვის“, რომელსაც ფსიქორეაბილიტაციის ცენტრ „მენტალ ჰაბთან“ პარტნიორობით განახორციელებდა. კურსების დაწყება დაემთხვა ქვეყანაში პანდემიის დაწყებას და კომპანიამ ამ მომსახურებას სამედიცინო პერსონალის უფასო ფსიქოლოგიური კურსებიც დაამატა, რადგან ჩოვიდ-19-ის წინააღმდეგ ბრძოლაში ჩართული ექიმების, ექთნებისა და სხვა სამედიცინო პერსონალისათვის მენტალური ჯანმრთელობა ერთ-ერთი მთავარი საჭიროება აღმოჩნდა. კვლევებმა აჩვენა, რომ ვირუსთან ბრძოლაში სტრესთან გამკლავება მნიშვნელოვანი კომპონენტი იყო. „მენტალ ჰაბის“ ფსიქოთერაპევტები ზაფხულიდან მოყოლებული უფასო სეანსებს უტარებენ სამედიცინო პერსონალს, ყველას, ვინც ამ შეთავაზებით სარგებლობა გადაწყვიტა.
პროექტში ჩართულია 3 ფსიქიატრი და 5 ფსიქოთერაპევტი. ამ დრომდე პროექტს ჯამში ჰყავდა 15-მდე მონაწილე, ჩატარდა ფსიქოთერაპიის 300 საათი. პერსონალის უმეტესობა კვლავ განაგრძობს თერაპიის კურსებს. მიმართვიანობის გაზრდის შემთხვევაში, გაიზრდება პროექტში ჩართული თერაპევტების რაოდენობაც.

Europebet - responsible.ge
The project is targeted at supporting the medical personnel combating Covid-19, which means free psychotherapy support to them. It commenced on July 8, 2020 through support of Europebet and will continue until required.
At the beginning of 2020, under the aegis of responsible game policy (responsible.ge), Europebet in partnership with Mental Hub psycho-rehabilitation center announced an activity – free psychological course for beer-lovers. Although announcement of the course coincided with the pandemic period in the country and the company added to this service free psychological course of the medical personnel, because for the doctors, nurses and other medica staff involved in fighting against Covid-19, mental health turned out to be one of the most essential factors. Multiple surveys illustrated that handling stress was an important component in fighting with the virus. Mental Hub psychotherapists have been providing free sessions to the medical personnel who decided to accept this offer.
3 psychiatrists and 5 psychotherapists are involved in the project, which has had up to 15 participants to date, and 300 hours psychotherapy sessions have been held. Majority of the personnel keeps taking the therapy course. In case of increase in demand, the number of the therapists will increase.