გარემოს დაცვა: „თიბისი ბანკი“ აცნობიერებს, რამდენად მნიშვნელოვანია ბიზნესმა გაითვალისწინოს საკუთარი საქმიანობის გავლენა ბუნებრივ გარემოზე და, შესაბამისად, მუშაობს ნეგატიური გავლენის შემცირების მიმართულებით და ახორციელებს პოზიტიური გავლენის მქონე ინიციატივებს.
ბანკი ხელმძღვანელობს გარემოს და სოციალური რისკის მართვის პოლიტიკით, რათა საქმიანობა შეესაბამებოდეს დაკრედიტების საერთაშორისო სტანდარტებს. მაგალითად, სესხის გაცემისას ბანკი არ აფინანსებს ისეთ პროექტებს, რომელთაც გარემოსთვის მძიმე, უარყოფითი შედეგი მოაქვთ. გარემოს დაცვის მიმართულებით „თიბისიმ“ დანერგა ნარჩენების მართვის პროგრამა, მინიმუმამდე შეამცირა ქაღალდის გამოყენება; ორგანიზაცია ითვლის სათბურის აირების ემისიას და ამზადებს შესაბამის ანგარიშს; „თიბისიმ“ ბორჯომის ტყეპარკის ხანძრის შედეგად დაზიანებული ფართობის 10 ჰექტრის დაფინანსების ვალდებულება აიღო.
თანამშრომელთა კეთილდღეობაზე ზრუნვა: კომპანია ხელს უწყობს თანამშრომლების კარიერულ განვითარებას და მათი მოტივაციის ზრდას და ამისათვის სხვადასხვა პროგრამას ახორციელებს: 2018 წელს, სამართლიანი და გამჭვირვალე პოზიციების რანჟირების სისტემის შესაქმნელად, საერთაშორისო კომპანია Mercer-თან ერთად ბანკში განხორციელდა საერთაშორისო მეთოდოლოგიაზე დაფუძნებული პოზიციების კლასიფიკაციის პროექტი. პროფესიული განვითარების თვალსაზრისით, ბანკი თანამშრომლებს სთავაზობს სხვადასხვა სახის ტრენინგს, სემინარს, ლექციას, ასევე სწავლის დაფინანსებას და ა.შ. „თიბისიში“ შექმნილია საერთო ინტერესების მქონე თანამშრომელთა კლუბები, რომელთაც ორგანიზაცია სხვადასხვა სახით უჭერს მხარს. ბანკი თანამშრომლებს სთავაზობს ჯანმრთელობის დაზღვევის, სიცოცხლისა და კრიტიკული დაავადებების დაზღვევის სქემას, რომელიც ერთგვაროვანია ყველასთვის. 2009 წელს ბანკში შეიქმნა ფონდი „თიბისელები თიბისელებისთვის“. ფონდში „თიბისი ბანკის“ თანამშრომლები ყოველთვიურად ხელფასის 1-2%-ს რიცხავენ და ამგვარად უზრუნველყოფენ თანხის შეგროვებას, რომელიც ისევ თანამშრომლებსა და მათ უახლოეს ოჯახის წევრებს ხმარდება რთული სამედიცინო პრობლემების ან ოჯახის წევრის საზღვარგარეთ გარდაცვალების შემთხვევაში.
პასუხისმგებლობა საბაზრო სივრცეში მომხმარებლების, კლიენტების, პარტნიორების და მომწოდებლების მიმართ: ბანკს შემუშავებული აქვს ინფორმაციული უსაფრთხოების პოლიტიკა, რომლის ნაწილიც არის პერსონალური მონაცემების დაცვის საკითხიც, საერთაშორისო ISO 27001 სტანდარტის შესაბამისად. ბანკს განხორციელებული აქვს ფინანსური განათლების ვიდეოსერიების პროექტი, რომელიც ეხმარება მომხმარებელს საბანკო პროდუქტების ოპტიმალურად გამოყენებასა და პირადი ფინანსების დაგეგმვაში.
საზოგადოებისა და ადგილობრივი თემის მხარდაჭერა: „თიბისი ბანკისთვის“ დიდ მნიშვნელობა აქვს ძველისა და ახლის, წარსულისა და თანამედროვეობის კავშირს, რაც, ერთი მხრივ, გულისხმობს კულტურული მემკვირდეობის შენარჩუნებაზე ზრუნვას, ხოლო მეორე მხრივ, ქვეყანაში ახალი ინოვაციური პლატფორმების დანერგვის ხელშეწყობას. ამგვარი პროექტების მაგალითებია: 1. #წერექართულად, რომლის მიზანია ქართული ანბანის ციფრულ სივრცეში ინტეგრაცია და მისი გამოყენების პოპულარიზაცია. 2. ცნობილი ქართველი მხატვრის – პეტრე ოცხელის 40 ნახატის რესტავრაცია-კონსერვაცია. 3. „თიბისი ბიზნესისთვის“ ემსახურება საქართველოში არსებული მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდაჭერას შემდეგი მიმართულებით: განათლება, კონსულტაცია, წახალისება და ცნობადობის გაზრდა, გამოცდილების გაზიარება. 4. პროექტი სტარტაპერი startuperi.ge, რომელიც ქვეყანაში სტარტაპგარემოს გაუმჯობესებას და სტარტაპების პოპულარიზაციას უწყობს ხელს.

ENVIRONMENTAL PROTECTION: As a business operator, TBC Bank acknowledges the importance of taking the impact of its activities on the natural environment into consideration. Consequently, the bank works in the direction of reducing negative impacts and implements initiatives bringing positive impacts. The bank is guided by the Environmental and Social Risk Management Policy to comply with the international standards of lending. For example, the bank does not finance projects that have a negative effect on the environment when issuing a loan. In the field of environmental protection, TBC has also introduced a waste management program to minimize the use of paper. The organization assesses greenhouse gas emissions and prepares appropriate reports. In addition, TBC Bank has taken the responsibility to fund the restoration of ten hectares of the fire-damaged area of the Borjomi forest.
EMPLOYEE WELFARE: TBC Bank promotes the career development of its employees and the growth of their motivation. For this purpose, the company carries out a variety of programs: in 2018, in cooperation with the international company Mercer and with the aim of establishing a fair and transparent system of rankings, a project was implemented to classify positions based on an international methodology. In terms of professional development, the bank offers its employees various trainings, seminars and lectures as well as study nancing and so on. Additionally, employee clubs centered around common interests are established at TBC Bank which are supported in various different ways by the company. TBC Bank offers health, life and critical illness insurance plans to its employees which are uniform for everyone regardless of their positions. In 2009, the TBC Employees for TBC Employees Foundation was established at the bank. Staff members transfer 1-2% of their wages monthly to the foundation and thus ensure the collection of funds that can be used by employees and their immediate family members in cases of complicated medical problems or the death of a family member abroad.
RESPONSIBILITY ON THE MARKETPLACE OVER CUSTOMERS, CLIENTS, PARTNERS AND SUPPLIERS: TBC Bank has elaborated an information security policy which also comprises the protection of their personal data in accordance with the international ISO-27001 standard. The bank has implemented a video series project on nancial education that helps consumers to make the optimal use of bank products and services for planning their personal finances.
SOCIETYAND LOCAL COMMUNITY SUPPORT: Connecting the old with the new is very important for TBC Bank. On the one hand, this means taking care of archetypes of cultural heritage and their preservation and, on the other hand, promoting new innovative platforms in the country. Examples of projects are:
1. #WriteInGeorgianAlphabet (#წერექართულად) which is aimed at integrating the Georgian alphabet into digital space and promoting its use.
2. Restoration and conservation of 40 paintings by the famous Georgian artist, Petre Otskheli.
3. TBC for Business serves to support small and medium businesses in Georgia in the following directions: education, consulting, encouragement, awareness raising and experience sharing.
4. Startuper Project - Startuper.ge, which promotes the development of the start-up environment and the promotion of start-ups in the country.