პოლიტიკის და მართვის კონსალტინგ ჯგუფი PMCG
თანამშრომლების ინდივიდუალური განვითარების პროგრამა კომპანიაში ოფიციალურად 2017 წლიდან დაიწყო და უკვე მიიღო სისტემური, მუდმივი ხასიათი. პროგრამის მიზანია თანამშრომლების პროფესიული ზრდისა და განვითარების პროგრამის განხორციელებით კომპანიის წარმატებისა და მდგრადი განვითარების უზრუნველყოფა.
პროგრამა რამდენიმე ეტაპს მოიცავდა: საწყის ეტაპზე მოწვეული კონსულტანტის დახმარებით შემუშავდა ადამიანური რესურსების განვითარების სტრატეგია და მასზე დაყრდნობით თანამშრომელთა საჭიროებებზე მორგებული პერსონალური განვითარების გეგმები. შემუშავებული სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის ეფექტურად განსახორციელებლად კომპანიამ აიყვანა ადამიანური რესურსების მართვის მენეჯერი. გაწერილი წლიური გეგმის მიხედვით, 2018 წლის განმავლობაში კომპანიის 40 თანამშრომელი გაივლის 32 ტრენინგს/ ვორკშოფს, რომელთა ჯამური ღირებულება 40 000 ლარს შეადგენს.
პროგრამის ეფექტურობის შესაფასებლად მენეჯმენტის და თანამშრომლების პერიოდული გამოკითხვით დადასტურდა, რომ
- თანამშრომლების განვითარების გეგმის მათ რეალურ საჭიროებებსა და ინტერესებზე მორგებამ და გეგმების მომზადების თანამონაწილეობითმა პროცესმა გუნდის მოტივაციის, ენთუზიაზმის და უნარ-ჩვევების გაძლიერება განაპირობა;
- ორგანიზაციის შიგნით ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარების პრაქტიკის დანერგვამ თანამშრომლებს შორის კონსტრუქციული და მეგობრული ურთიერთობები განამტკიცა და გუნდურობის, ურთიერთდახმარების კულტურა დაამკვიდრა.
„მიგვაჩნია, რომ პასუხისმგებლიანი ბიზნესი არის აუცილებელი პირობა საინტერესო და მოტივირებული ადამიანების ერთ გუნდად გასაერთიანებლად“.

PMCG - POLICY AND MANAGEMENT CONSULTING GROUP
The individual Employee Development Program was officially launched in 2017 and continues to the present day. The program aims at ensuring the success and sustainable development of the company through implementing a program oriented on the professional growth and development of employees.
The program has been implemented in several stages - with the help of an invited consultant at the initial stage, a human resources development strategy was elaborated based on which personal development plans adjusted to the needs of employees were developed. A human resources manager was hired to ensure the effective implementation of the strategy and action plan. According to the annual plan, 40 employees of the company have undergone trainings with 32 trainings/workshops scheduled for them for implementation by the end of the year at a total cost of GEL 40,000.
The periodic surveying of the management and staff for the purpose of evaluating the program's effectiveness confirms the following:
- The elaboration of the employee development plan, its adjustment to actual needs and interests and the participatory process of the plan's development created motivation, enthusiasm and skills enhancement within the team.
- The introduction of the practice of knowledge and experience sharing within the organization has enhanced constructive and friendly relations between employees and established a culture of mutual support and team spirit.
„It is our firm belief that a responsible business is a necessary condition for building a united team of interesting and motivated people“.