2018-2019 წლებში, Junior Achievement-თან პარტნიორობით, „ფინკა ბანკის“ თანამშრომლებმა 30-მდე სკოლაში ფინანსური წიგნიერების პრო ბონო გაკვეთილები ჩაატარეს; ბანკის ფილიალებში მოეწყო შეხვედრები მოზარდებთან; ყოველთვიურ საბავშვო გაზეთში ბანკი უძღვება სახალისო ფინანსურ რუბრიკას; კახეთის ფილიალის თანამშრომლები უწევენ პრო ბონო მენტორობას პანკისის სკოლების მასწავლებლებს. ბანკმა მხარი დაუჭირა ქუთაისის უნივერსიტეტისა და EDEC-ის ერთობლივ პროექტს „ბიზნესსკოლა“ და აქტიურადაა ჩართული ეროვნული ბანკის საგანმანათლებლო ინიციატივებში.
ორგანიზაციასთან „საზოგადოება და ბანკები“ თანამშრომლობით, „ფინკა ბანკის“ 200-მდე კლიენტ-მეწარმეს ფინანსების მართვის ტრენინგები ჩაუტარდა. პროექტის „კინო სოფელში“ ფარგლებში ბანკი 20-მდე ქალაქს ეწვია, სადაც, კინოჩვენების პარალელურად, მოსახლეობას საგანმანათლებლო მასალა დაურიგა.
მომავალში ბანკი გეგმავს CSR-ბიუჯეტის გაზრდას და მეტ ჩართულობას როგორც ფინანსური წიგნიერების, ისე ქალთა გაძლიერებისა და სოციალური მეწარმეობის მხარდაჭერის მიმართულებებით.

In 2018 and 2019 and in partnership with Junior Achievement, Finca Bank employees conducted pro bono lessons on financial literacy in 30 schools. Further, Bank branches are holding meetings with youngsters, the Bank offers an entertainment section in a monthly children’s newspaper and employees of the Kakheti branch are providing pro bono mentorship to teachers in Pankisi schools. The Bank supported a joint Kutaisi University and EDEC project, entitled Business School, and is actively engaged in the educational initiatives of the National Bank.
In cooperation with the Society and Banks organization, Finca Bank conducted trainings in management of finances to approximately 200 entrepreneur clients. Within the framework of the Cinema in the Village project, the Bank visited around 20 cities and distributed educational materials to the local population.
The Bank plans to further increase its CSR budget as well as its engagement in financial literacy, the empowerment of women and social entrepreneurship.