საზოგადოებისთვის ამ პრობლემის შეხსენებისა და დამწვარი ტყის აღდგენაში წვლილის შესატანად „მრავალახალხეს“ პროექტის ინიციატორებმა გადაწყვიტეს ახალი საშობაო ტრადიციის დანერგვა – სახლში ნაძვის ხის დადგმასთან ერთად თითო ნაძვის დარგვა ბორჯომის ხეობაში. მათ ბორჯომის ტყიდან წამოღებული დამწვარი ნაძვები სპორტის სასახლის მიმდებარედ, საახალწლო ნაძვების გვერდით, საგანგებო სტენდებზე გამოფინეს და საახალწლო საყიდლებით დაკავებულ მოქალაქეებს, რამდენიმე ლარად, ბორჯომის ტყის აღსადგენად ნამდვილი ნაძვის დარგვა შესთავაზეს.
ინიციატივამ მალევე მიიპყრო მედიასაშუალებების ყურადღება, რასაც საზოგადოების გამოხმაურებაც მოჰყვა. დაიწყო მოლაპარაკება მსგავსი სტენდების სხვადასხვა ბიზნესკომპანიებში განთავსებასთან დაკავშირებით. კამპანიას შეუერთდნენ ცნობილი ადამიანებიც, მათ შორის, საქართველოს პირველი ლედი, ვინც საჯაროდ გამოუცხადა მხარდაჭერა კამპანიას და ხალხს ჩართულობისკენ მოუწოდა. კამპანიის შედეგად, დასაბამი მიეცა ახალ ტრადიციას და ხანძრით განადგურებულ ტერიტორიაზე 1250 ხე დაირგა. კამპანია გააშუქა 7-მა სატელევიზიო არხმა, კამპანიის ვიდეორგოლს 980,000 ნახვა ჰქონდა, ვებგვერდს კი – 5000-ზე მეტი.

To remind society about this problem and contribute to the restoration of the forest, initiators of the Manynewtrees project decided to establish a new Christmas tradition – to plant one spruce tree along with decorating a New Year Tree at home. They placed burned trees from the Borjomi forest nearby the Sports Palace in Tbilisi next to other New Year Trees and offered citizens the opportunity to plant a spruce tree for the restoration of the Borjomi forest for a very low price.
This initiative quickly attracted the attention of the media which was followed by an increased interest from society as well. Negotiations on placing similar tree stands at various businesses also began.
Celebrities have joined the campaign, among them the First Lady of Georgia who is publicly supporting the campaign and encouraging people to get involved. As a result, 1,250 trees have been planted in the part of the Borjomi forest which was destroyed by re. The campaign has been broadcast by seven TV channels, the campaign's video clip has 980,000 views and its website has more than 5,000 visitors.