გეგმის მიხედვით, თანამშრომლები, წელიწადის 12 თვის შესაბამისად, 12 გუნდად განაწილდნენ, რის შემდეგაც თითოეულ გუნდს ერთდღიანი სოციალური აქტივობის მოფიქრება და წარდგენა დაევალა. თავის მხრივ, კომპანიამ გამოყო ყველანაირი მატერიალური თუ ტექნიკური რესურსი, რაც თითოეული აქტივობის განხორციელებას სჭირდებოდა.
ასე შეიქმნა „მოქმედების დღის“ პროექტი, რომლის ფარგლებშიც, 2019 წლის თებერვლიდან ყოველთვიურად, ერთი რომელიმე გუნდი, ერთი დღის განმავლობაში, სამსახურში მისვლის ნაცვლად, მოხალისეობრივ სოციალურ აქტივობას ეწევა. პროექტის ბენეფიციარებს შორის არიან შშმ პირები, სოციალურად დაუცველი ოჯახები, ინკლუზიური სკოლა, მევენახეები, მოხუცთა თავშესაფარი, ბავშვთა სახლი და სხვა.
„მოქმედების დღე“ ყველა თანამშრომლის საყვარელი და საამაყო პროექტია, რომელშიც უკვე 350 ადამიანი ჩაერთო. პროექტმა დააახლოვა სხვადასხვა დეპარტამენტის თანამშრომლები და გაზარდა თანამშრომელთა ლოიალობა კომპანიისა და მენეჯმენტის მიმართ.

INSURANCE COMPANY GPI HOLDING
According to the plan, employees were divided into 12 teams in accordance with the 12 months in a year and each team was given a task to come up with and present an idea of a day-long social activity. For its part, the company would provide all material or technical resources required for each social activity.
As a result, the Day of Action project was created and launched in February 2019. Since then, a team spends a day every month at a voluntary social activity instead of going to work. Project beneficiaries include persons with disabilities, socially disadvantaged families, an inclusive school, vineyard owners, a residential home for the elderly, a children’s home and many others.
Day of Action is a project that all employees admire and are proud of; it has already been joined by 350 persons. The project has brought employees of various departments closer to each other and increased employee loyalty to the company and management.