საქართველოს პარლამენტის ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი,
თამთა ჭუმბურიძე, იურისტი, არის საქართველოს პარლამენტის ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტის წამყვანი სპეციალისტი. საჯარო სამსახურში 20 წელია მუშაობს, საქართველოს კანონმდებლობის ევროკავშირის კანონმდებლობასთან დაახლოების მიმართულებით. მონაწილეობდა პირველ პროექტში, რომელიც ინტელექტუალური საკუთრების სფეროში ევროკავშირის კანონმდებლობას დაუახლოვდა. იგი „მომხმარებლის უფლებების დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის თანაავტორია. 20 წლის განმავლობაში მუშაობდა ელექტრონული კომუნიკაციების, ბავშვთა, ქალთა, შშმ პირების, დასაქმებულების უფლებებისა და უსაფრთხოების ნორმების, შრომითი მიგრაციის, ევროკავშირის სტანდარტებთან დაახლოების მიმართულებით.
თამთა ჭუმბურიძე უძღვებოდა ფრიდრიხ ებერტის მხარდაჭერით შექმნილ რადიოგადაცემას „კანონი“. როგორც ესტონეთის პოლიტიკური კვლევების ცენტრის ექსპერტს, საზოგადოებრივი ჩართულობის სფეროში აქვს ჩატარებული ტრენინგები თბილისის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლებისთვის, იყო ეუთოში საქართველოს დელეგაციის მრჩეველი და პარლამენტის აპარატის ევროკავშირის კანონმდებლობასთან დაახლოების ჯგუფის კოორდინატორი. ასევე მუშაობდა ევროკომისიის 12 მოთხოვნაზე.
2004 წლიდან დღემდე მუშაობს ევროკავშირის კანონმდებლობასთან დაახლოებაზე და მონაწილეობა აქვს მიღებული საერთაშორისო კონფერენციებში, გავლილი აქვს ევროკავშირის 1-წლიანი სწავლება „ევროპული ინტეგრაცია“ და NDI-ის 1-წლიანი სწავლება „ლიდერ ქალთა დახელოვნება“, ასევე, კონრად ადენაუერის, GIZ-ის, საქართველოს პარლამენტის, საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს, საქართველოს საჯარო სამსახურის ბიუროს, პოლონეთის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის ინსპექტორის სამსახურის, გერმანიის შსს-ისა და მიგრაციის ცენტრის, ესტონეთის მიგრაციისა და განსახლების და პოლიტიკური კვლევების ცენტრის სწავლებები. იცნობს ევროკავშირის არაერთი წევრი ქვეყნის საპარლამენტო სტრუქტურას და ევროკავშირის კვლევითი ცენტრის საქმიანობის სისტემას. აქვს ტრენერისა და შესაბამისი სფეროების სერტიფიკატები. აქვს მადლობები, გამოცხადებული საჯარო საქმიანობის სანიმუშო შესრულებისთვის, როგორც საკუთარი უწყების, ასევე, საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ.

Committee on European Integration at the Parliament of Georgia, Leading Specialist
Tamta Chumburidze is the Leading Specialist for the Committee on European Integration of the Parliament of Georgia. She holds a Master’s degree in Law. She has spent the last 20 years in the public service working to approximate Georgian legislation to that of the EU. She took part in the initial effort that addressed the intellectual property laws of the EU. She co-authored the Law of Georgia on the Protection of Consumer Rights. She has spent 20 years working to bring electronic communications, children, women, disabled people, employees’ rights and safety norms, to the EU standards of labor migration.
Tamta Chumburidze hosted the Kanoni (The Law) radio program created with the support of the Friedrich Ebert organization. She works an Expert for the Estonian Center for Political Studies and has trained staff members of Tbilisi City Hall and the City Council in the area of public engagement. She also served as an advisor to the Georgian delegation to the OSCE and as the coordinator of the group of the Parliament's apparatus for approximation with EU legislation. Furthermore, she worked on the recent 12 requests of the European Commission vis-à-vis Georgia’s EU candidate status.
From 2004 until present, Tamta Chumburidze has been working toward achieving approximation with EU legislation and has participated in international conferences. She completed the one-year EU training on European integration and the also one-year NDI training on leadership skills for women. She has also completed trainings of the Konrad Adenauer organization, GIZ, Parliament of Georgia, Ministry of Foreign Affairs of Georgia, Civil Service Bureau of Georgia, Polish Consumer Rights Protection Inspectorate, German Ministry of Internal Affairs and Migration Center, Estonian Migration and Resettlement Center and the Center for Political Studies. She is familiar with the parliamentary structure of several EU member states and the system of the activities of the EU Research Center. She is certified as a trainer in her fields and has received commendations for her outstanding achievements in public affairs not only from Parliament of Georgia but also, from Ministry of Foreign Affairs of Georgia.