კერძო მეწარმეობის საერთაშორისო ცენტრი (CIPE), აღმასრულებელი დირექტორი
მაია ერისთავი არის კერძო მეწარმეობის საერთაშორისო ცენტრის დირექტორი საქართველოში. მან ცენტრში მუშაობა 2015 წელს დაიწყო, როგორც სამოქალაქო საზოგადოების გაძლიერების კომპონენტის ხელმძღვანელმა. მაია ერისთავი არის სახელმწიფო-კერძო პარტნიორობისა და კერძო სექტორის ასოციაციების განვითარების ექსპერტი, რომელსაც დიდი წარმატებები აქვს ქართული კერძო სექტორის მოზიდვისა და მობილიზების პროცესში. ბიზნესასოციაციებისა და არაკომერციული სექტორის განვითარება, ქალთა უფლებებისა და შესაძლებლობების გაფართოება და ახალგაზრდების ინტეგრაცია მიეკუთვნება მაია ერისთავის კომპეტენციათა სფეროს.
კერძო მეწარმეობის საერთაშორისო ცენტრთან მუშაობამდე მაია ერისთავი აღმასრულებელი დირექტორის სტატუსით წარმოადგენდა საერთაშორისო სავაჭრო პალატას (ICC Georgia). მას აქვს ადგილობრივ და საერთაშორისო ორგანიზაციებში, მათ შორის AmCham, DLA Piper და თი-ბი-სი ბანკში მუშაობის 15-წლიანი გამოცდილება.

Maya Eristavi is the Center for International Private Enterprise’s Country Director in Georgia. She joined CIPE in 2015 as the Civil Society Strengthening Component Lead. Maya is a public-private partnership and private sector association development expert with a long record of success convening and mobilizing the Georgian private sector. Her areas of expertise include the development of business associations and the non-profit sector, gender empowerment and youth integration.
Before her work with CIPE, Maya represented the International Chamber of Commerce (ICC Georgia) as its Executive Director.
Maya Eristavi has 15 years of experience in local and international organizations, including AmCham, DLA Piper and TBC Bank.