გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის განათლების პროექტების სამსახურის ტრენინგების კოორდინატორი
ლიანა ვაჩეიშვილი არის საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის განათლების პროექტების სამსახურის ტრენინგების კოორდინატორი. მას აქვს სახელმწიფო და კერძო სექტორში მუშაობის 16-წლიანი გამოცდილება, ადმინისტრაციული, ანალიტიკური და გარემოსდაცვითი მიმართულებით.
ლიანა ვაჩეიშვილს განათლება მიღებული აქვს საერთაშორისო ურთიერთობების და დიპლომატიის სფეროში და არის საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) საჯარო მმართველობის მაგისტრი.
ლიანა გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში აქტიურად არის ჩართული სხვადასხვა პროექტის განხორციელებაში გარემოსდაცვითი განათლების, კლიმატის ცვლილების, კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირების, ბუნებაზე დაფუძნებული გადაწყვეტილებების და საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიმართულებით.

Environmental Information and Education Center, Training Coordinator of the Educational Projects Service
Liana Vacheishvili is currently the Training Coordinator of the Educational Projects Service of the Environmental Information and Education Center of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia. She has 16 years of work experience in the government and private sectors, including the administrative, analytical and environmental spheres.
Liana Vacheishvili has a background in international relations and diplomacy and is a graduate of the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) with a Master’s degree in Public Administration.
At the Environmental Information and Education Centre, she is actively involved in the execution of different programs focused on environmental education, climate change, reducing the risk of disasters caused by climate change, nature-based solutions, and increasing public awareness.